Twój koszyk jest pusty

Archiwum

„Co to za zima bez śniegu?” - moje dziecko jest zdecydowanie oburzone takim stanem rzeczy. Faktycznie, styczeń się kończy, a śniegu tylko od czasu do czasu spadnie troszeńkę i zaraz topnieje. W co się bawić z dzieckiem, które marzy o tym, żeby lepić bałwana, kiedy nie ma śniegu?

Robimy bałwany. Przeróżnymi technikami:

  • Z rolki po papierze toaletowym pomalowanej na biało. Z wyciętych dziurkaczem czarnych kropek zrobiłyśmy guziki i oczka, a z bibuły kolorową czapkę. Z kreatywnych drucików (takich gnących się i miękkich) powstały ręce (białe) i miotła (brązowa).

  • Na błękitnej kartce narysowałyśmy 3 kółka – najpierw Iga znalazła 3 odpowiednie przedmioty, ważny był ich kształt i wielkość. Obrysowywanie przedmiotów jest dla dziecka w tym wieku naprawdę trudne, ale Iga sobie poradziła. Tak przygotowany kontur wypełniła białymi wacikami, które starannie przyklejała, a z papieru wycięłyśmy dodatkowe elementy.

  • Zrobiłam jej też sztuczny śnieg, którym bawiła się naprawdę długo i choć sprzątania było mnóstwo, to i tak warto było. Do jego wykonania potrzebna jest skrobia kukurydziana – u nas spotykana pod nazwą maizena. Musi być bielutka, a nie żółta, jak mąka kukurydziana. Potrzeba jej około 90dag. Skrobię wsypałam do plastikowego pudełka – takiego wielkości 30cm na 45cm i o wysokości 12cm. Do skrobi dodałam całą piankę do golenia – kupiłam wcześniej taką najtańszą jaka była. Wyciskanie pianki, mieszanie jej z miałką skrobią, potem lepienie górek, kulek, bałwanków – zabawy mnóstwo. Szkoda tylko, że ta zabawa jest aż tak bardzo brudząca...

  • Kiedy spada trochę śniegu, zbieramy go do pudełka i przynosimy do domu. Oczywiście topi się błyskawicznie, ale zanim to nastąpi, chwilę można się nim pobawić. Iga przenosi go łyżeczką do różnych pojemników – takie ćwiczenie dobrze wpływa na umiejętność kontrolowania ręki. Czasem udeptuje śnieg na dnie pudełka i potem maluje na nim obrazek – w jej wykonaniu są to głównie plamki i ciapki, ale kolory fajnie się mieszają i zanim śnieg się stopi, efekt jest ciekawy.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł