Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Nasza zabawa sylwestrowa udała się nad podziw dobrze, wprawdzie były momenty, kiedy z trudem ogarnialiśmy rozbrykane towarzystwo (szczególnie jeśli jedno dziecko chciało do łazienki, drugie pić, a kolejnych dwoje o coś się pobiło), jednak daliśmy radę. Bardzo przydała się nam przygotowana wcześniej lista zabaw i choć do sylwestra rok, to może przyda się Wam teraz – w karnawale, gdy chętnie organizujemy przyjęcia dla dzieci. Na liście są różne zabawy – takie dla młodszych i starszych dzieciaków:

 • Siadamy w kółku na podłodze i turlamy – delikatnie rzucamy piłkę do siebie. Gdy dzieciom idzie to sprawnie, dodajemy elementy utrudniające: trzeba wypowiedzieć nazwę jakiegoś koloru. Jeśli ktoś powie „czarny” - piłki nie można łapać. Kto się pomyli – odpada z gry.

 • Muzykowanie – wyjęliśmy wszystkie nasze instrumenty: bębenki, dzwonki, grzechotki i rozdaliśmy dzieciakom. Na początku hałas był nieziemski, ale po chwili maluchy próbowały dołączyć do granej na gitarze melodii.

 • Ojciec Wergiliusz – najpierw śpiewamy piosenkę:
  Ojciec Wirgiliusz
  uczył dzieci swoje,
  a miał ich wszystkich
  sto dwadzieścia troje.
  Hejże, dzieci, hejże ha:
  róbcie wszyscy to co ja.
  Hejże, dzieci, hejże ha:
  róbcie wszyscy to co ja.
  Następnie prowadzący przybiera różne miny, porusza nogami, rękami, klaszcze, porusza głową, a dzieci próbują powtórzyć jego gesty.

 • Co wiesz o…? Dzieci losują karty z obrazkami (wzięliśmy karty z różnych gier) i zadawaliśmy pytania: co to za zwierzę/postać? Gdzie mieszka? Z jakiej jest bajki? Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów odpowiadając na te pytania poprawnie.

 • Kto ma woreczek? To wersja zabawy w „ostatnie krzesło” - my położyliśmy na podłodze o jeden woreczek z grochem mniej niż było dzieci i puściliśmy muzykę do tańczenia. Gdy muzyka milkła, w grze zostawały tylko te dzieci, które miały woreczek.

 • Co jem? Dziecko z zawiązanymi oczami dostaje do spróbowania kawałki pokrojonych owoców, jego zadaniem jest zgadnąć, co to za owoc.

 • Co kryje balonik? Ile dzieci tyle nadmuchanych baloników, a w środku każdego z nich – zadanie do wykonania. Dzieci wybierały baloniki, a potem je przekłuwały i wykonywały zadanie.

 • Stare gry: pomidor, ciepło-zimno, czy kalambury, też się sprawdziły.

 

 

Zdjęcie

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł