Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Ostatnio naszą rodzinką nieco wstrząsnął fakt, że ciocia Karola zostanie mamą. Czemu wstrząsnął? Bo ciocia ma 45 lat i do tej pory była przekonana, że nie może mieć dzieci. Starali się przez wiele lat, leczyli, kombinowali, ale najgorszym problemem było to, że lekarze nie byli w stanie stwierdzić, co jest przyczyną. A jak leczyć coś, jeśli nie wiadomo co? W efekcie po iluś tam próbach i porażkach, którymi się niespecjalnie chwalili, ogłosili, że się poddają. Nie da się, to nie, widocznie tak miało być i koniec. Ale jak widać los jest przewrotny, bo ciocia jest w ciąży – zupełnie nieplanowanej, niespodziewanej i totalnie zaskakującej. No, ja się nie dziwię!
Dziś ciocia zapowiedziała się z wizytą – z racji urodzenia bliźniaków uchodzę w rodzinie za jakiegoś eksperta, co jest dla mnie niezrozumiałe, bo są w rodzinie osoby z większą liczbą dzieci niż ja, no ale najwyraźniej dwoje dzieci w tym samym wieku nobilituje.

Ciocia Karola przyszła, kazała sobie mówić po imieniu, wycałowała chłopaków (do czego obaj odnieśli się dość sceptycznie) i zaczęła biadolić, że co ona teraz zrobi, że na pewno jest za stara, że sobie nie poradzi, że w jej wieku, że choroby… Zaskoczyła mnie dość mocno, bo spodziewałam się, że będzie tryskać radością, a tu jeden wielki lęk.

Ciąża w późniejszym wieku może być trudniejsza, ale ciocia jest akurat kobietą aktywną fizycznie, bardzo wysportowaną, mającą fioła na punkcie zdrowego odżywiania się, no i w dodatku jest już w czwartym miesiącu! Brak miesiączki brała za początek menopauzy, więc wyobraźcie sobie jej minę u lekarza! I przez cały ten czas czuła się zupełnie dobrze, nie cierpiała na żadne wymioty, senność ani zmęczenie też jej nie dokuczały, więc czemu zakładać, że dalej nie będzie równie dobrze? No i w końcu wyszło na to, że największe obawy, to powoduje myśl, że rówieśnicy dziecka będą ją brali za babcię, a nie mamę. Cóż, jest taka możliwość i chyba fakt, że potwierdziłam to, a nie zaprzeczyłam, przyniósł Karoli ulgę. Wymyśliłyśmy kilka śmiesznych odpowiedzi na takie zdziwione pytanie i skupiłyśmy się na tym, co kupić w ramach wyprawki, co konieczne, a co zbędne, co będzie w spadku po chłopakach i tak nam miło upłynęło popołudnie.

Lubię, jak nasza rodzina się rozrasta, nawet w taki zaskakujący sposób!

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł