Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Planowanie wakacji to bardzo przyjemna (choć pewnie też trochę stresująca) rzecz. Im więcej członków rodziny, tym więcej potrzeb trzeba pogodzić: atrakcje dla starszego, bezpieczeństwo młodszego, miejsce odpoczynku dla mamy i taty… No, a kiedy już wszystko gotowe, zaliczka wpłacona, walizki spakowane, to nagle się okazuje, że któraś pociechę boli brzuch. Pojawia się katar. Wymioty. Biegunka. Co robić?

1. Wyjechać później. Niektóre dzieci tak są podekscytowane samym wyjazdem, że dostają bólu brzucha na samą myśl o wakacjach. Jeśli można wyjazd przesunąć od kilka czy nawet kilkanaście godzin, to może wystarczyć do tego, aby objawy minęły. A jeśli to coś znacznie poważniejszego – można liczyć i na to, że coś się rozwinie i będzie wiadomo, czy dziecko jest serio chore, czy tylko nieco niedomaga.

2. W podróży. Gorzej jeśli podróż musi się odbyć – bo dziecko zachoruje na wakacjach i po prostu musimy wrócić do domu. Trzeba wtedy naszykować wszystkie dokumenty potrzebne do wizyty u lekarza i mieć je pod ręką. Także torba z lekami i zanotowanymi dawkami podawanych leków powinna być na podorędziu. Do podręcznej torby pakujemy też ubrania na zmianę (dziecko może się spocić), kocyk (gorączkujący maluch odczuwa temperatury inaczej). Trzeba robić częste postoje, bo możliwość opuszczenia fotelika i rozprostowania nóg poprawia samopoczucie. Pasażer powinien siąść obok dziecka i kontrolować jego stan co kilkanaście minut. Jeśli dziecko jest odwodnione, słabo reaguje na kontakt z opiekunami, koniecznie trzeba zjechać z trasy i poszukać pomocy w szpitalu lub u lekarza.

3. Na pokładzie samolotu. Podróż z chorym maluchem może być naprawdę dużym problemem. W małej przestrzeni dziecko może czuć się fatalnie, a różnica ciśnień przy starcie i lądowaniu może powodować bardzo duży ból uszu jeśli dziecko ma katar lub chore uszy. Objaw ten łagodzi ssanie: smoczka, butelki, a w przypadku starszych dzieci lizaka. Jeśli istnieje konieczność podróżowania samolotem, warto skonsultować to z lekarzem.

Zdjęcie


PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł