Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Ostatnio co wchodzę do pokoju córki, to przeżywam załamanie nerwowe. No nie do wiary, jak małe dziecko potrafi nabałaganić w ciągu minut! Klocki wyjęte z pudełek, wózek, lalki i ich ubranka rozrzucone wszędzie, kredki w domku dla lalek, a na tym wszystkim materac ściągnięty z łóżka. Ja rozumiem, że małe dziecko nie potrafi sprzątać, ale jeśli nie potrafi, to niech chociaż nie bałagani! Najchętniej weszłaby tam z łopatą, zapakowała wszystko do worów i wystawiła za drzwi... no bo ileż można – sprzątnęłyśmy pokój wieczorem, mała rano wstała sama i chwilę się bawiła, potem szybkie pakowanie się i wymarsz do przedszkola. Wracam ze spaceru, zaglądam do jej pokoju, a tam... opis powyżej. Kiedy zdążyła zrobić taki kosmiczny bałagan? Wystarczyło te 10 minut rano? Aż trudno w to uwierzyć.

Siadłam na jej łóżku i zaczęłam się zastanawiać. W końcu powstał plan, jak sobie poradzić z tą stajnią Augiasza.

  1. Zabawek nie będę wyrzucać, choć ich ilość trzeba zmniejszyć. Po powrocie młodej z przedszkola zrobiłam czystki i usunęłyśmy wszystko, czym się już nie bawi. Ponieważ niechętnie rozstawała się ze swoimi ulubionymi zabawkami i nie było mowy o tym, żeby je komuś dać, to po prostu ustaliłyśmy, że odłożymy je do kartonowych pudeł „na później”.

  2. Do wyrzucenia poszły wszystkie zabawki popsute, połamane, z pogubionymi częściami oraz „przypadkowe” (np. te z czekoladowych jajek, dodawane do gazet itp., którymi w zasadzie nigdy się nie bawiła)

  3. Zabawki tego samego rodzaju pogrupowałyśmy razem: maskotki, lalki, klocki, gry, układanki, zwierzątka itd.

  4. Posortowane rzeczy wylądowały w szufladach komody (ubrania lalek, puzzle) lub pudłach. Pudła wybrałyśmy takie, żeby mieściły się na półkach regałów. Padło na te firmy 3Sprouts: gry, klocki umieściłyśmy w pudłach sztywnych, a maskotki i zwierzaki w takich okrągłych.

  5. W kącie stanął jeszcze kosz na pranie, bo po przyjściu z przedszkola Iga najchętniej przebiera się w pokoju.

To początek drogi, bo teraz trzeba jeszcze pamiętać, że po zabawie ma wszystko wrócić do pojemników, ale może będzie to łatwiejsze, jeśli wiadomo jakich...

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł