Twój koszyk jest pusty

Archiwum

W co się bawić z trzylatkiem?

Zdradzę wam wstydliwą tajemnicę – Iga nie chodzi do przedszkola. Dlaczego totajemnica wstydliwa? Bo kiedy chodzimy w godzinach dopołudniowych na spacery, nie spotykamy dzieci starszych niż rok-dwa. Wszystkie są w przedszkolach. W sumie nic w tym dziwnego, większość mam pracuje, a ktoś się musi w tym czasie dzieckiem zająć. Ponieważ jednak ze względu na ciążę ja jestem w domu, to zdecydowaliśmy, że nacieszę się córeczką póki czas. Potem może mi go zabraknąć... Taka decyzja budzi jednak mnóstwo emocji u innych mam, większość z nich skupia się na „ale co wy razem robicie przez tyle czasu?”. Odpowiedź brzmi: bawimy się. W co? Przede wszystkim w takie zabawy, przy których ja mogę leżeć i które nie wymagają od mamy-ciężarówki zbyt wiele aktywności:
Naklejanie nalepek. Trochę nudzą nas książeczki typu „akademia 3-y latka”, za to kupuję książeczki z „1000 naklejek” w nazwie, do tego duży zeszyt i naklejamy, a potem dorysowujemy domki, zamki i samochody. Opowiadamy całe historie wybranych bohaterów. Czasem naklejki nalepiamy w ilustrowanych czasopismach i zaśmiewamy się przy tym.
Na dużym arkuszu szarego papieru obrysowuję kontur Igi. Potem ona spędza mnóstwo czasu domalowując sobie przeróżne stroje (głównie suknie balowe) i przebrania.
Łowimy ryby (wycinanie ich z pianki, oklejanie cekinami i innymi błyskotkami też było niezłym zajęciem). Do rybek mocujemy spinacze, z kijka, sznurka i magnesu robimy wędkę i można wędkować. Staram się przemycać w tej zabawie trochę nauki: trzeba wyłowić rybki określonego koloru (rozpoznawanie i nazywanie kolorów), największą lub najmniejszą (porównywanie), taką co leży obok niebieskiej (nazywanie stosunków przestrzennych).
Do worka ściąganego sznurkiem (takiego jak na kapcie), wrzucam kilka przedmiotów. Iga wsadza do niego ręce i musi po samym dotyku rozpoznać, co to jest.
Wyszywamy sznurówkami. W obuwniczym kupiłam różnokolorowe sznurówki, w dość grubym kartonie tata Igi zrobił wiertłem mnóstwo dziurek, więc sznurówki można przeciągać przez nie, tworząc różnokolorowe wzory – najczęściej jednak dość abstrakcyjne.
PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł