Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Zabawy z takim smykiem powinny przede wszystkim rozwijać świeżo nabyte umiejętności poruszania się, koordynować jego ruchy, ćwiczyć sprawność rączek, ale tez poszerzać słownictwo. Maluch w tym wieku nie potrafi skupić się na długo na jednej czynności, więc zabawy te nie mogą być skomplikowane i trudne. Warto więc stawiać na aktywności proste i interesujące dla dziecka.

Malowanie – potrzebny jest duży karton (może być arkusz szarego papieru) i farby przeznaczone dla małych dzieci. Papier rozkładamy na podłodze. Dziecko należy ubrać w starsze ubranka lub nawet tylko w samą pieluchę (po zabawie zaś wstawić pod prysznic). Maluchowi malujemy dłonie i stopy oraz pozwalamy na własne eksperymenty z mieszaniem i łączeniem barw.

Zabawy piłkami – dzieciaki lubią piłki wszelkiego rodzaju. Rzucać można dużą i lekką piłką plażową, czy cięższą gumową. Niezłą zabawą jest też robienie kulek z papieru i wrzucanie ich do jakiegoś pojemnika. Zgniatanie papieru to spore wyzwanie dla małych paluszków.

Budujemy wieżę – najpierw rodzic układa jeden na drugim klocki, a dziecko wszystko rozwala. Potem można układać klocki na zmianę i zachęcać dziecko do ułożenia kolejnego klocka.

Poczytajmy sobie razem – książeczki muszą mieć odpowiednio grube karty, aby dziecko nie potargało ich podczas obracania. Pokazywanie obrazków, nazywanie przedmiotów, pytanie jak robi to czy inne zwierzę lub maszyna – to wszystko zabawy wpływające pozytywnie na rozwój mowy dziecka. Dziecko chętnie też słucha krótkich wierszyków i opowiastek czytanych przez rodziców – nie tylko przed snem, ale też wówczas gdy dziecko może się na nich z uwagą skupić. Warto czytać nie tylko na dobranoc.

Sortowanie – kolorowe sortery zachęcają do tego, aby odpowiedni kształt przypasować do otworu, ale dziecko chętnie też będzie poznawać i sortować przedmioty z najbliższego otoczenia i dowiadywać się, że to jest zrobione z metalu, a tamto z drewna czy plastiku, to jest duże i ciężkie, a to małe i lekkie.

 

Zdjęcie

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł