Twój koszyk jest pusty

Archiwum

W co się bawić w poczekalni u lekarza?

Jak ciężko zająć marudne dziecko w poczekalni u lekarza wie tylko ten, kto usiłował temu zadaniu sprostać. Najlepiej byłoby, rzecz jasna, umawiać się na określoną godzinę i nie czekać, no ale w pracy lekarza często jest tak, że pacjent zajmie więcej czasu, niż to było założone albo pojawi się ktoś, kogo trzeba przyjąć natychmiast... a inni muszą poczekać. Bywa. Tylko co mają robić ci inni, którzy są chorzy, marudni i już się nie mogą doczekać?

Można:
•    bawić się słowem – dobierać rymy, wyrazy na określoną literę, wymieniać wszystkie znane owoce lub zwierzęta morskie,
•    zgadywać – jakiego koloru będzie następny jadący drogą samochód, czy następna osoba, która wejdzie, to będzie mężczyzna czy kobieta, w której ręce został schowany jakiś drobiazg; oczywiście klasyczne zagadki też są mile widziane,
•    liczyć: palce u rąk, krzesełka, lampy, ilość butów wszystkich w poczekalni,
•    rysować: w zabranym z domu notatniku albo na ulotkach. Ulotkami można się też bawić składając je w origami lub wycinając (jeśli macie akurat nożyczki) postaci i pobawić się nimi w teatrzyk.

No właśnie, teatrzyk. Świetnie się sprawdzają maleńkie pacynki zakładane na palce. Ich zaletą jest to, że z łatwością mieszczą się w kieszeni torebki. Można kupić zestawy do określonych bajek, na przykład do Czerwonego Kapturka.

Nasze serca podbiła jednak inna zabawka – znacznie większa. Jest to lalka – Królewna Śnieżka.

Jej urok polega na tym, że w jednej lalce kryją się trzy postacie, w dodatku na sukience jest gotowa scenografia.

Lalka jest bowiem dwustronna – Śnieżka ma głowę królewny i sutą sukienkę, a jak ją odwrócimy do góry nogami, a sukienką nakryjemy głowę, to wyłania się zła królowa z lusterkiem i czarnymi włosami. Kiedy przełożymy włosy, królowa zamienia się złą czarownicę.

A gdzie krasnoludki? Są wymalowane na spódnicy, podobnie jak książę, który całuje Śnieżkę. Jedna zabawka pozwala na odegranie całego przedstawienia, a że dzieci lubią powtórzenia, to musiałam dziś opowiadać tę bajkę wiele razy. I nie wolno mi było zmienić ani słowa!

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł