Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Po deszczowych dniach i naprawdę zimnych nocach lato uśmiechnęło się do nas i postanowiło nas troszkę dogrzać. Cieszę się z tego powodu, no cieszę, za to chłopcy jakby mniej...

Umiejętność regulowania temperatury u noworodka jest jeszcze  bardzo niedoskonała. Dlatego maluszki tak szybko marzną i dlatego też łatwo się przegrzewają. W przetrwaniu gorących dni muszą mu pomóc rodzice. Ja stosuję szereg przetestowanych już na Idze rozwiązań:

- Ubieram ich przewiewnie, w ubranka z bawełny, ale tej cieniutkiej. Czasem jest to tylko body i skarpetki na stopach (stopki im marzną, choć dotykając dziecko na karku można łatwo sprawdzić, że jest mu gorąco). Nie ubieram im czapek, bo nie wystawiam ich na słońce, a głowy chroni budka, za to brak warstwy tkaniny na głowie pozwala na odprowadzanie ciepła. Budzi to zgrozę spotykanych staruszek...

- Prawie bez przerwy karmię. Przy karmieniu piersią, dziecko zaspokaja pragnienie pokarmem matki, a w upały jest on bardziej wodnisty i mniej sycący, dzięki czemu zaspokojone są potrzeby dziecka.

- Na czas snu układam ich na pieluszkach flanelowych, a przykrywam ich bardzo lekkimi pieluszkami muślinowymi - taki zestaw wchłania pot, ale też jest przewiewny.

- Na spacer wychodzimy wczesnym rankiem, zanim słońce zacznie przypiekać na całego. Parasolka nad wózkiem, budka i spacer w cieniu między drzewami  czaspozwalają uniknąć smarowania kremami przeciwsłonecznymi, choć jeśli wiem, że będziemy przechodzili w miejscach nieocienionych, to sięgam po tubkę blokera i smaruję dzieciaki.

- W pokoju, gdzie chłopcy śpią wieszam mokre ręczniki, żeby dodatkowo ochłodzić i nawilżyć pomieszczenie.

- Gdy chłopcy zaczynają marudzić i są zdecydowanie zmęczenie temperaturą, wówczas robię im kąpiel w lekko ciepłej wodzie. To ich wycisza i uspokaja.

- W ostateczności zamykam okna i drzwi i sięgam po klimatyzator, który pozwala na uczynienie tego upału ciut lżejszym.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł