Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Ach, te choinki! Kolorowe, migoczące, przyciągające nasz wzrok! Zerkają na nas z witryn sklepów, balkonów, a nawet sprzed domów. Szaleństwo dekoracyjne trwa przez cały miesiąc. Na tym tle nasza choinka to ewenement. Zgodnie z tradycją wyniesioną za naszych domów, choinkę ubiera się w Wigilię i absolutnie nie wolno tego robić wcześniej. Drzewko kupujemy wcześniej, ale czeka ono sobie na dworze i wnoszone oraz osadzane jest dopiero 24 grudnia. Razem z nim napływa do pokoju cudowny zapach świerka i żywicy oraz atmosfera świąt. Choinkę zwykle ubierają „wolne ręce”, które nie są zajęte gotowaniem, czyli dzieci i mężczyźni, choć ja też staram się znaleźć choć chwilę, aby nacieszyć się drzewkiem.

Zaczynamy od lampek, które testujemy przed powieszeniem. Zwykle okazuje się, że coś tam w nich nie działa, coś się spaliło, więc jest szukanie „winnego” - tej żarówki, którą trzeba wymienić. Co roku solennie obiecujemy sobie, że kupimy nowe lampki i co roku przypominamy sobie o tym w momencie ubierania choinki. Na szczęście tym razem lampki znów udało się ożywić i nasza choinka zabłysła.

Kolej na wieszanie ozdób: na dole wieszają dzieci, więc umieszczamy tam takie cacuszka, które się nie tłuką, więc szydełkowe gwiazdki, filcowe aniołki, złocone szyszki oraz pewną ilość bombek z plastiku kupionych ze względu na bezpieczeństwo maluchów. Dorośli wieszają szklane bombeczki i sople na górze choinki.

Jeszcze łańcuchy – te błyszczące, jak i całe metry papierowych wykonanych przez Igę w przedszkolu oraz popołudniami w domu (jak już raz opanowała te sztukę, to nie ustaje w klejeniu coraz to nowych pasków papieru).

W tym roku zrezygnowaliśmy ze słodyczy, które do tej pory wisiały na choince. To miły zwyczaj, ale jednak kusi dzieci, które co i rusz zrywają łakocie z choinki. Niby nic w tym złego, a jednak szkodzi zębom i ma niekorzystny wpływ na apetyt. Zamiast tego w miseczkach porozstawialiśmy zdrowe przekąski: orzechy i suszone słodycze. Nie tak ładnie, ale zdrowiej.

Nasza choinka, jak co roku, jest najpiękniejsza na świecie, bo nasza.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł