Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Nie wiem, jak to się stało, ale przy okazji rodzinnych spotkań przy świątecznym stole zostaliśmy wyznaczeni na sylwestrowe przedszkole. Wiadomo, że z naszymi maluchami nie poszalejemy, a jak mamy już troje, to może jeszcze zajmiemy się Kasią i Jureczkiem, i rzucimy okiem na Lidkę... W sumie nie miałam nic przeciwko temu, jakoś sobie poradzimy. Mina trochę mi zrzedła, gdy okazało się, że pod opieką mamy mieć dziesięcioro maluchów w wieku od 6 miesięcy do lat 6.

Początkowo miałam nadzieję, że towarzystwo pobawi się chwilkę, a potem zostanie wpakowane do łóżek, ale niestety, moja córka wyraźnie dała mi do zrozumienia, że ma być bal sylwestrowy. Kiedy właśnie dumałam nad tym, jak to zorganizować, wpadła szwagierka i oznajmiła, że nie zostawi nas samych i że razem zrobimy prawdziwy kinderbal. Uff, co czterech dorosłych, to nie dwoje. Zrobiłyśmy plan, a potem działałyśmy już według niego:

  1. Miejsce – uprzątnęłyśmy z salonu wszystko co cenne, tłukące, łatwe do uszkodzenia. Ponieważ dzieci miały u nas nocować, to zadbałyśmy też o odpowiednią ilość materacy, które rozłoży się na podłodze salonu po skończonej imprezie oraz śpiworów, w których będą spać dzieci.

  2. Jedzenie – tu postanowiłyśmy zaangażować wszystkie mamy, ustaliłyśmy menu (małe kanapeczki, babeczki, obrane i pokrojone owoce, chrupki kukurydziane, soki, grzanki do zapieczenia w piekarniku), po czym obdzwoniłyśmy wszystkie zainteresowane rodziny i poprosiłyśmy o realizację konkretnych zamówień.

  3. Dekoracje – tu zdecydowałyśmy, że dzieci zaczną zabawę od ich przygotowania. Przyjdą przecież o 19, trzeba ich zająć czymś przez tyle godzin. Przygotowałyśmy materiały i stanowiska pracy do wykonania łańcuchów z papieru, nadmuchania baloników i ozdobienia ich.

  4. Zabawy – żeby potem nie mieć totalnego urwania głowy, zrobiłyśmy listę zabaw, w które można bawić się z takimi maluchami. Będą konkursy, wyścigi, dużo zabaw ruchowych, ale też trochę zgadywanek. W opisanych torbach czekają odpowiednie rekwizyty do kolejnych zabaw, a my czekamy na naszych małych gości i na kolejny rok, który mamy nadzieję hucznie powitać!

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł