Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Kto stosuje pieluchy wielorazowe, ten wie, że po jakimś czasie przestają być takie chłonne, robią się nieco sztywne i coraz trudniej się z nich pozbyć zapachu. Dzieje się tak dlatego, że na każdym włókienku osadza się kamień, który pochodzi z wody użytej do prania, ale i siuśków dziecka. Jeśli dziecko smarujemy kremem czy oliwką, a do pieluch dodajemy bakteriobójczego olejku herbacianego, to pieluchy z czasem stają się zatłuszczone. Dlatego co jakiś czas trzeba zrobić stripping, czyli wieloetapowe pranie. Ja go robię tak:

1. Wybieram dzień, w którym nie mam żadnych planów, anie nie przewiduję gości. Zaczynam rano.

2. Odtłuszczanie - do dużej miednicy wlewam mocno ciepłą wodę, dolewam do niej płynu do naczyń, kolejno płuczę każdą wkładkę, na koniec wrzucam wszystkie i pozwalam im się moczyć godzinę.
3. Bardzo dokładnie płuczę każdą pieluszkę, bo płyn do naczyń+pralka=gruntowne sprzątanie łazienki.
4. Oddzielam otulacze i kieszonki wykonane z PUL – ta tkanina nie lubi wysokich temperatur, więc wkładam je same do pralki i piorę w 30 stopniach, za to na programie intensywnym i co ważne, bez dodatku jakiegokolwiek środka piorącego. Wyjmuję i rozwieszam.
5. Wszystkie wkłady (flanela, muślin, bambus, tetra, mikrofibra) lądują w pralce z dodatkiem octu lub kwasku cytrynowego. Program 90 stopni.

6. Po skończeniu programu ustawiam płukanie (żeby dobrze pozbyć się tego octu).
7. Wkładkom robię jeszcze „normalne pranie” 60 stopni, długi program, normalna dawka detergentu (ona jest i tak połową tego, co zaleca producent).

8. Gdy program się skończy, wkładki piorą się jeszcze raz, ale bez detergentu.
9. Na koniec jeszcze jedno płukanie.

Brzmi to wszystko strasznie, ale wcale takie nie jest, bo prawie wszystko robi pralka. Ja tylko ustawiam kolejne programy. Choć jest ich sporo, to pranie wyjmuję i wieszam tylko 2 razy. Co jakiś czas stripping jest niezbędny, żeby poprawić chłonność pieluszek. U nas jest konieczny po każdym zębie – ząbkowanie sprawia, że chłonność pieluch drastycznie spada, a i ich zapach jest nie do zniesienia.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł