Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Rowerki i roweropodobne twory były w naszym domu niemal od kiedy pojawiła się Iga: jeździki takie i inne, rowerki na 4 (czy to jeszcze rowerki?) i 3 kółkach. Owszem Iga łaskawi na nie siadała, trochę się odpychała, ale bez jakiejś specjalnej fascynacji tematem. Ot, taki tam zbędny na podwórku sprzęt. Jednak ostatnio można zauważyć wzrost zainteresowania tym co na kółkach i czym można pomykać samemu. Sądzę, że ogromny wpływ na to ma pewien kolega z przedszkola, który codziennie parkuje pod przedszkolem swój rowerek. No tak, ci mężczyźni i ich wspaniałe maszyny...

Jednak Iga nie tylko zachwyca się owym kolegą i jego pojazdem, ale też sama postanowiła jeździć. I tu spore zdziwienie (moje i jej) – w czasie lata urosła tak bardzo, że te wszystkie wytachane z garażu jeździdła są dla niej o wiele za małe. Nawet nie zauważyłam, że tak śmignęła w górę! Pojawił się zatem problem – na czym by tu ćwiczyć kolarskie umiejętności?

Najpierw myśleliśmy o rowerku, jednak wycieczka do sklepu szybko nas pozbawiła złudzeń. Nawet małe rowerki, z bocznymi kółkami, są dość ciężkie i wymagają sporo siły, aby je rozpędzić. Szybki test (posadzenie Igi na takowym) pokazał, że Iga nie jest w stanie praktycznie drgnąć z miejsca. Przemiły sprzedawca widząc nasze rozczarowanie, zaprowadził nas w miejsce, gdzie stały rowerki... bez pedałów i wyjaśnił, że są to rowerki biegowe.

Z nowym zakupem od razu udaliśmy się do parku, gdzie odkryliśmy od razu szereg zalet takiej „biegówki”:
- jest lekka, więc dziecko bez trudu ją porusza, a i rodzicowi nie jest tak ciężko, kiedy rower trzeba wziąć na ramię,

- dziecko cały czas może dotykać stopami podłoża, panuje nad rowerem, a to dodaje my pewności siebie,

- szybko i bezboleśnie uczy się utrzymywać równowagę (podobno procentuje to potem)
- wystarcza na 2-3 lata, zanim dziecko będzie gotowe przesiąść się na większy rower,

- ograniczony kąt obrotu kierownicy sprawia, że nie może się ona „obrócić” i rower prowadzony czy przytrzymywany nie ma tendencji do „uciekania” na boki.

A ile radości sprawia taki rowerek!

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł