Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Grudzień to gorący czas, kiedy wszyscy czekają na to, co przyniesie Mikołaj. Oczywiście najbardziej niecierpliwią się dzieci, które nie mogą się doczekać ani na 6 grudnia, ani na wieczór wigilijny.

Starsi nie są aż niecierpliwi, ale czasami, czasami... też mają nadzieję, że pod pachnącym drzewkiem znajdzie się coś, co sprawi im radość, coś, co będzie świadczyło o tym, że ktoś o nich myśli i chce im to okazać. W naszej rodzinie także dorośli obdarowują się prezentami. Przeważnie są to książki, bo wszyscy uwielbiamy czytać, ale zdarzają się też inne drobiazgi. Bardzo staramy się, żeby były to prezenty nieszablonowe, najlepiej takie, które powstają z myślą o odbiorcy. Jest to też świetny sposób na to, aby uczyć dzieci, że przyjemnie jest nie tylko otrzymywać, ale też dawać prezenty. Iga produkuje jakieś obrazeczki i laleczki, ze wszystkich sił próbując zachować tajemnicę (średnio jej to wychodzi...) i ciesząc się, że trochę „nabierze” dziadków, którzy będą myśleli, że to Mikołaj ich obdarował. Jeśli się dowie, że Mikołajem byliśmy my, to łatwiej jej będzie zrozumieć dlaczego „podszywamy” się pod niego. W taki sposób moi rodzice sprawili, że odkrycie tajemnicy prezentów pod choinką nie było dla mnie jakimś szokiem, tylko naturalną konsekwencją tego, że fajnie jest się dzielić.

W tym roku chcemy obdarować dziadków także prezentami „od chłopców”. Zdecydowałam, że będą to kalendarze w fotografiami maluchów. Wybrałam 13 fotografii (jedną na okładkę). Starałam się, żeby były dobrej jakości i ładne. Zdjęcia zaniosłam do firmy, która zajmuje się drukowaniem kalendarzy i już prezent gotowy.

Z kolei bratowa wymyśliła, że podaruje dziadkom sesję fotograficzną z wszystkimi wnukami. Umówiła się z fotografem, który specjalizuje się w fotografii rodzinnej, że w styczniu ustali się termin i dziadkowie zapozują do kilku fotek z maluszkami. Sesja ma objąć także moje pociechy, więc zostałam wcześniej spytana o zgodę. Uważam, że pomysł świetny i po cichu zazdroszczę, że sama na niego nie wpadłam...

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł