Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Są dziewczynki, które kochają chude lalki, różowe kucyki i generalnie wszystko, co jest potwornie słodkie. Moja do takich nie należy. Moja córka to osóbka, która zainteresowaniem darzy piratów. Piraci są ostatnio najukochańszym tematem zabaw, rozmów i w ogóle wszystkiego. Piosenki? Pirackie lub o piratach. Bluzka? Tylko taka w paski. Poczytać ci? A są tam piraci? Pobawimy się? Tak! W piratów! No, a jak piraci, to i Piotruś Pan. Czytamy także o nim, mówimy o nim, o tym, jak walczy z piratami, a ostatnio słyszałam, że Iga nawet z nim rozmawia. Podobno 3 lata to dobry wiek na wymyślonego przyjaciela, niech więc będzie Piotruś Pan. Wprawdzie (po cichu) wolałabym Dzwoneczka i inne wróżki, ale w sumie... nie mam wiele do powiedzenia.

Staramy się towarzyszyć naszej córeczce w tych zabawach, a ponieważ nie chcemy, aby wszystko sprowadziło się do oglądania bajki, to musimy brać udział w pełnych grozy walkach z piratami (to głównie tata, bo ja mam jednak pełne ręce roboty z małymi). Z kolei jeśli chcę, aby w domu była cisza i maluchy mogły pospać, wystarczy, że dam kolorowanki (temat – wiadomo), ale jeśli mam chwilkę, przygotowuję też matę do zabawy ciastoliną. Taką matę wykonuje się bardzo łatwo – drukuje się kolorowy obrazek z ulubionym bohaterem, a następnie laminuje (specjalną folią, potrzebny do tego jest laminator). Potem dajemy dziecku zalaminowany obrazek, pudełko ciastoliny, jakieś narzędzia do zabawy z nią, a dziecięca wyobraźnia zamienia go w tło do jakieś zabawy, opowieści, czy odgrywania scenek. Na takiej macie można też malować flamastrami, a potem ją umyć wilgotną ściereczką.

Ciocia widząc Fascynację Iguni kupiła jej przefajny piracki zestaw. Jest to kubek piracki, Tyrrell Katz – wykonany z trwałej i odpornej melaminy, a na nim są piraci wznoszący bojowe okrzyki, pojedynkujący się, ale jest też wyspa ze skarbami, mapa i wszystko, co piratów interesuje. Do tego zestaw 3 pudełek na lunch, piraci, Tyrrell Katz. Pudełka są na lunch, ale Iga porwała je do swojego pokoju i przechowuje tam pirackie skarby.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł