Twój koszyk jest pusty

Archiwum

O higienę jamy ustnej malucha warto dbać jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zębów. Od pierwszych dni po narodzinach można oczyszczać dziąsła dziecka przy pomocy gazika zamoczonego w przegotowanej wodzie. Zapobiega to zaleganiu resztek pokarmu w buzi, czy powstawaniu białego nalotu i pleśniawek. Co równie ważne - tworzy się też nawyk. Dziąsła należy przecierać delikatnie, ale dość stanowczo - nie wolno dziecku otwierać buzi na siłę - lepiej to zrobić w zabawie, na przykład pokazując dziecku, że teraz mama otwiera buzię - dzieci chętnie naśladują dorosłych.
Gdy dziecko zaczyna ząbkować, higiena staje się jeszcze ważniejsza - maluch ślini się, a dziąsła są obolałe i swędzące. Ulgę przynosi masaż dziąseł. Można go wykonywać gazikiem lub specjalną rękawiczką. Równie ważne są wszelkie gryzaki, które możemy dziecku zaproponować. Te o kształcie szczoteczek pozwalają na precyzyjny masaż obolałych miejsc i pełnią funkcję edukacyjną, bo dziecko coraz bardziej przyzwyczaja się do tego, że tak się myje zęby. Wygodny uchwyt szczoteczki pozwala na odpowiednie jej chwycenie.

Gdy dziecko podrośnie i pojawią się kolejne zęby, czas na nową szczoteczkę, w której gumowe wypustki zostają zastąpione delikatnym włosiem - rolą takiej szczotki jest przede wszystkim mycie zębów, ale jej drugi koniec nadal może pełnić funkcję gryzaka.

 

Początkowo do pielęgnacji ząbków wystarcza woda i szczotka, ale gdy dziecko opanuje umiejętność wypluwania tego, co ma w buzi, można zacząć używać pasty - powinna to być specjalna pasta przeznaczona dla małych dzieci. Pasty nakładamy bardzo niewielką ilość i dopiero w miarę, jak uczy się płukać jamę ustną, zwiększamy jej porcję do wielkości małego ziarenka grochu.
Przedszkolaki do mycia zębów zachęcić mogą kolorowe szczotki lub nakładki, które się na nie zakłada, aby ochronić główkę szczotki - szczególnie w czasie podróży czy w przedszkolu. Nakładki mogą być naprawdę sympatyczne i zabawne.

Ochraniacz na szczoteczkę Fun Animal ma przyssawki, dzięki którym można go przymocować do ściany.

Podobnie Flipper, który pozwala na stworzenie zabawnej kolekcji dla całej rodziny.

 


PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł