Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Lubią je dzieci, lubią dorośli – dobrze opracowana układanka cieszy długo i ma szereg zalet: rozwija zmysły dziecka, uczy logicznego myślenia, wymaga przewidywania konsekwencji, niesie też sporo treści edukacyjnych, można ją wykorzystać także do innych zabaw.

Dostosowana do wieku układanka powinna mieć interesującą grafikę: żywe kolory przyciągną uwagę najmłodszych, starszych cieszą zabawne obrazki, śmieszne historyjki, interesujące szczegóły, a dorośli lubią, jeśli obrazki są w dobrym guście i ładne.

Łamigłówki dla maluchów nie mogą być trudne, powinny też ćwiczyć wiele zmysłów. Duże, drewniane elementy mają swoją wagę, a dziecko uczy się, że to co duże, może być też ciężkie. Dowiaduje się też, że drewno jest „ciepłe” i śliskie w dotyku. Konieczność dopasowania klocków do podstawy doskonali koordynację wzrokowo-ruchową.

 

Dla nieco starszych dzieci interesująca będzie każda układanka ze zwierzętami, gdyż między pierwszym, a drugim rokiem życia, świat zwierząt jest czymś szalenie intrygującym, stąd ogromnym powodzeniem cieszą się zabawki ze zwierzętami.

 

Przedszkolaki lubią odkrywać nowe rzeczy, dlatego układanki dla nich powinny dawać możliwość układania ich na wiele sposobów: odkrycie, że pod spodem jest coś innego, a po obróceniu klocków lub zdjęciu kolejnej warstwy pojawia się nowy obrazek.

 

Panów w każdym wieku ucieszy samochód, ale ile można mieć podobnych autek? (Tak, wiem, że mnóstwo...). Układanki magnetyczne pozwalają na przekształcanie samochodów w coraz to inne pojazdy.

 

Chłopcy chętnie sięgną też po układanki, które łączą układankę z inną zabawą, jak na przykład takie połączenie łamigłówki z kulodromem.

 


PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł