Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Mikołajowi z pomocą - klocki

 

Klocki - trudno tę zabawkę przecenić, bo każde dziecko poświęca jej pewną ilość czasu. Wśród zabawek naszego dziecka powinno znaleźć się solidne pudełko z drewnianymi klockami w różnych kształtach. Wykonane z naturalnych materiałów, pomalowane bezpiecznymi farbami, duże i w różnych kształtach dostarczą dzieciom wielu bodźców sensorycznych.

 


Najmłodsze dzieci będą je po prostu badać wszystkimi zmysłami. Z czasem zaczną stawiać z nich wieżę. Równie dużo radości co budowanie, daje jej burzenie. Starsze dzieci zaczynają budować bardziej skomplikowane konstrukcje i wykorzystywać klocki do innych zabaw. Mogą one stać się mebelkami dla lalek, murem obronnym, torem przeszkód dla autek. Klocki drewniane wymagają skupienia, starannego układania i precyzyjnych ruchów.

 

Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszą się też takie klocki, które posiadają elementy łączące je ze sobą: magnesy, wypustki, ząbki, nacięcia.

Takie rozwiązania pozwalają na budowanie trwalszych konstrukcji, które nie wywrócą się przy lekkim dotknięciu. Młodsze dzieci bezpiecznie bawią się klockami wykonanymi z materiału.


PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł