Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Pomocnicy Mamy ruszają Mikołajowi na pomoc! Jeśli szukacie inspiracji, bo nie wiecie:

- co kupić dla roczniaka, a co dla dwulatka

- jaka zabawka będzie najlepsza dla dziewczynki, a jaka dla chłopca,

- co ucieszy dziecko, które już chodzi,

- która zabawka nieprędko się znudzi,

-dlaczego warto wybrać właśnie tę, a nie inną kolejkę,

to zaglądajcie na nasz blog. W najbliższym miesiącu pomagamy Mikołajowi, może i Tobie przydadzą się te rady?

Na początek ogólnie: jakie zabawki są najlepsze?

Najlepsze są takie zabawki, które zaspokajają aktualne potrzeby dziecka. Te potrzeby zmieniają się w zależności od tego, w jakiej fazie rozwoju dziecko jest. Dlatego prawie żadna zabawka (no, może z wyjątkiem ukochanego misia) nie jest „na zawsze” i to oczywiste, że po jakimś czasie przestaje dziecko zajmować. Zdarza się też, obdarowujący „nie trafi” w potrzeby dziecka i malucha bardziej zajmie targanie papieru i wkładanie go go pudełka po zabawce, niż sama zabawka. Dlatego warto poświęcić chwilę na wybór tego, co w danym wieku ma największe szanse zainteresować dziecko.

Poniżej roku

Zabawki stymulujące wszystkie 5 zmysłów, dające poczucie sprawstwa i kontroli, pozwalające na budowę wieży, ale też pchanie i ciągnięcie. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo tych zabawek, które muszą być wykonane z odpowiednich materiałów i pozbawione małych elementów.

Dwulatek

Potrafi dopasowywać elementy i łączyć je ze sobą, także takie odkręcane i przykręcane. Chętnie gra z rodzicami w proste gry: kopie i rzuca piłkę, pokonuje tor przeszkód. Bardzo ceni sobie klocki, z których coraz chętniej konstruuje mniej lub bardziej skomplikowane budowle.

Przedszkolak

Chętnie naśladuje dorosłych. Lubi bawić się w to, co dorośli robią naprawdę: gotowanie, opiekowanie się lalką, leczenie, prowadzenie i naprawianie samochodów, doglądanie zwierząt, budowanie domów. Lubi się bawić rzeczami, które pozwalają na kreatywność (wszystkie zabawki plastyczne), ale też takimi, które zaspokajają głód ruchu i umożliwiają wspólną zabawę.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł