Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Iga ostatnio uwielbia bawić się w sklep. W domu sprzedaje drewniane owoce i robi nam pyszne kanapki, za to na dworze najchętniej bawi się w robienie zupy z piasku, liści i trawy. Oraz sprzedaży tejże. Ostatnio postanowiła sprzedawać także lody. Ma zestaw do robienia lodów, ale stwierdziła, że lody z piasku są niepodobne do lodów. Bo lody szybko się rozpuszczają, robią się ciapate, ni to stałe, ni to płynne i potrzebna jest masa udająca lody.

Udało mi się znaleźć kilka przepisów na takie domowe masy plastyczne, które udają lody.


Lody jak prawdziwe

Do ich wykonania potrzebna jest pianka do golenia. Może być najtańsza jaka jest w sklepie (te wszystkie aloesy i nawilżenia w ogóle nie grają w tej zabawie roli), ale można też pokusić się o zakup pianki o zapachu truskawki, wanilii czy czekolady. Wtedy nie trzeba dodawać aromatów. Jeśli pianka jest zwykła, to dodajemy do niej kakao, aromat waniliowy, aromat pomarańczowy/truskawkowy i odpowiednie barwniki (najlepiej spożywcze, bo dobrze się rozpuszczają i mają intensywne barwy). Piankę zmieszaną z dodatkami wstawiamy na kilka godzin do zamrażalnika. Tak zrobione lody świetnie nadają się do zabawy – tak długiej, aż się stopią. Zupełnie jak prawdziwe.


Jedwabiste lody

Te lody nadają się także do zabawy w chłodny dzień, bo nie wymagają zamrażania. Do ich wykonania potrzebna jest odżywka do włosów i mąka ziemniaczana (oraz aromaty, barwniki jak wyżej). Składniki mieszamy tak, aby konsystencja była odpowiednia – niezbyt gęsta (im więcej mąki, tym bardziej masa się kruszy).


Twarde lody

Mąkę ziemniaczaną barwimy, dodajemy aromat i wodę – tyle, żeby uzyskać konsystencję rzadkiego ciasta. Zamrażamy. Te lody nie są puszyste, nie da się ich porcjować, ale można obserwować jak się topią, polewać jedne drugimi, półpłynne mieszać i łączyć.

 

Znalazłam jeszcze przepis na jadalne „lody” z lukru cukierniczego (takiej plastycznej masy) oraz cukru pudru, ale nie odważyłam się ich zrobić, bo przeważyła obawa, że moje dziecko po prostu by je zjadło, a ta ilość cukru…

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł