Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Lato, ach lato! Zawsze wydaje mi się, że trwa za krótko, chciałoby się dłużej. Lato kojarzy mi się z czasem dzieciństwa i pozwala znów przez chwilę poczuć się dzieckiem: cieszyć porannym słońcem, smakiem lodów i chłodną wodą w upalny dzień. Lato to najlepszy czas dla kilkulatków - cieszą się piękną pogodą i kałużami pozostałymi po letniej burzy. To chyba właśnie z tego okresu pozostają nam w pamięci zapachy, smaki i obrazy. Co można zrobić, aby to lato dla naszej pociechy było jeszcze fajniejsze?

1. Poznawać miejsca dalekie i bliskie. Fajne wakacje to nie tylko daleki i zagraniczny wyjazd. Latem można też odkryć wiele rzeczy tuż obok: mrowisko w pobliskim lesie, ptaki na krzaku za domem czy fontanna w parku. Przedszkolaki chętnie obserwują świat przyrody, badają otoczenie, bacznie przyglądają się prawom i zależnościom. Ciekawi je jak piecze się chleb i jak naprawia samochód, warto więc wybierać się z nimi na mniejsze i większe wyprawy.

2. Pozwalać na swobodną zabawę. Współcześni rodzice mają tendencję do przesadnego organizowania dzieciom czasu, wybierają takie przedszkole, które ma bogata w zajęcia ofertę, a i potem wożą dziecko na takie czy inne zajęcia dodatkowe. Maluch potrzebuje jednak pewnej swobody: zbadania, co jest na dnie kałuży, budowania domku z patyków i robienia namiotu z koca.

3. Pozwalać na brudzenie się. Nie bez powodu mówi się o tym, że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Małe dziecko nie może bez przerwy kontrolować tego, czy aby przypadkiem nie pochlapało się i czy dana zabawa nie jest zbyt brudna. Im więcej kontaktów z różnymi materiałami mają rączki małego dziecka, tym będą sprawniejsze, gdy przyjdzie czas na naukę pisania, dlatego warto pozwolić na zabawę w piasku, błocie, a nawet robić specjalne masy, które dostarczają bodźców sensorycznych.

Lato w naszym klimacie nie trwa długo, warto więc wykorzystać każdy słoneczny dzień na wspólne zabawy na świeżym powietrzu i magazynowanie energii, która z pewnością przyda się, gdy nadejdą jesienne deszcze.

Zdjęcie

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł