Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Kubek niekapek to fantastyczny wynalazek, który doceni każda mama w czasie spaceru, w aucie czy podczas wizyty u cioci, która ma takie ładne, białe kanapy...

Niekapki mają blokadę, która zapobiega wylewaniu się płynu, gdy dziecko przechyli kubek lub go przewróci. Na co zwrócić uwagę kupując taki sprzęt dla swojego malucha?

1. Zaworek – w pokrywce kubka musi być jakiś mechanizm, który zapobiega wylewaniu się płynu. Rozwiązań jest chyba tyle, ilu producentów, którzy prześcigają się w coraz to nowszych wynalazkach, które mają poprawić szczelność i być jak najwygodniejsze dla dzieci. Czasem jest to uszczelka na całej krawędzi kubka, a czasem tylko przy jego ustniku. Warto spojrzeć, czy zaworek jest łatwy do mycia i złożenia, bo zbyt skomplikowany mechanizm pewnie jest szczelny, ale za to trudno go doczyścić i szybko zmontować.
2. Przykrywka. Powinno się dać ją łatwo nakręcić, ale też powinna być umocowana na tyle solidnie, aby nie dało rady jej odkręcić samo dziecko.

3. Uchwyty. Muszą je mieć zwłaszcza te kubki, które przeznaczone są dla młodszych dzieci – powinny być łatwe do złapania i dopasowane do rączek dziecka.

4. Materiał i wykonanie. W kubku podaje się przeważnie wodę, herbatkę czy sok, ale może się zdarzyć, że nalejesz też tam mleko. Dlatego tak ważne jest, aby materiał z jakiego wykonano kubek był dostosowany do różnego rodzaju płynów ani nie zawierał ftalanów. Kubek musi być wykonany starannie, bez ostrych krawędzi.

Pomimo swoich rozlicznych zalet, kubki niekapki mają też pewne wady: dziecko uczy się pić z ustnika, a to zdaniem logopedów ma wpływ na zgryz i późniejszą wymowę, bo taki ustnik nie jest naturalny. Oczywiście, ustniki są odpowiednio miękkie i profilowane, ale jednak nie powinien to być jedyny sposób picia – każdy maluch musi też uczyć się pić ze zwykłego kubka: to go uczy, że przechylony kubek wylewa swą zawartość, że trzeba go nieść ostrożnie, a pijąc odpowiednio ułożyć usta. Warto więc proponować dziecku kubki o szerokiej, pewnej podstawie lub z materiałów, które się nie tłuką.


PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł