Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Podobno dziecko wie, ile ma zjeść i w normalnych warunkach nigdy się nie zagłodzi. Tylko co to znaczy „normalne warunki”? I czy nasze warunki na pewno do takowych można zaliczyć? Bo jeśli nie, to może jednak mojemu niejadkowi grozi niebezpieczeństwo niedożywienia, a już na pewno braków w witaminach i minerałach? Staram się tym nie przejmować, nie wywierać na dziecku presji, a już absolutnie nie zmuszać. Pozostaje mi chociaż martwienie się, więc martwię się na potęgę. Jednak ostatnio babcia Igi, a moja teściowa, wpadła na pomysł robienia kolorowych kanapek i dość mocno mnie tym zaraziła. Wprawdzie takie kanapki mogą się pojawić tylko raz dziennie – na kolację, ale i tak daje to niezłe pole do popisu.

Oto kilka moich pomysłów na urozmaicenie kanapek, no i zachęcenia dziecka do ich zjedzenia:

  1. Kształty na kanapkach. Na zwykłej kromce chleba tworzę obrazki z sałaty, sera, wędlin, warzyw, ale i owoców, bo przecież kanapka na słodko może być z kiwi, bananem, mandarynką czy jabłkiem. Świetnie też sprawdzają się różne pasty, którymi zastępuję zwykłe masło (za nim Iga nie przepada) i dzięki którym przemycam różne zdrowe składniki. Pasty robię z białego sera, kaszy jaglanej, fasoli, orzechów, zielonych warzyw – stanowią świetne tło dla kanapek-widoczków.

  2. Kanapki w różnych kształtach - przygotowuję na dwa sposoby: najpierw przygotowuję na zwykłej kromce chleba kanapkę, a potem foremką do ciasteczek wycinam z niej kształt serduszka – kilka takich serduszek wspaniale komponuje się na jednym talerzyku (tworzą kółeczko), a jest to całkiem sporo jedzenia. Kiedy indziej najpierw wycinam chleb lub bułkę, a dopiero potem projektuję jej wygląd. W taki sposób powstają kanapki w kształcie domku, ryby, łódki, lodów.

  3. Kanapkowe gry – pieczywo chrupkie kroję na mniejsze prostokąty, a następnie robię z niego domino (z elementami do 3, bo do tylu Iga umie policzyć) lub memo, to znaczy przygotowuję 6-8 par. Pary są takie same i trzeba je odnaleźć wśród innych kanapek zanim będzie je można schrupać.

    Trzeba jeszcze dodać, że najlepiej smakują kanapki zjadane na świeżym powietrzu, choć majowa pogoda nas nie rozpieszcza...


PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł