Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Poradniki zalecają, aby kąpać dziecko w wanience, bo tak bezpieczniej, ale i zdrowiej dla rodzicielskiego kręgosłupa. Podczas kąpania malucha w wannie trzeba się bowiem stale pochylać nad nim i to jest dość bolesne. Mój kręgosłup oświadczył jednak, że dla niego bardziej bolesne jest dźwiganie wanienki z wodą: raz – nalanie wody przed kąpielą Tadka, dwa – wylanie wody, trzy nalanie wody przed kąpielą Janka, cztery wylanie wody. Pół biedy, jak jest mąż – to on się szarpie z tymi kilogramami, ale bywa i tak, że jego nie ma, a konieczność napełniania i opróżniania wanienki (i to dwukrotnie) spada na mnie. Dlatego doszłam do wniosku, że dość tego. Przecież ludzie po to wymyślili kran i odpływ, żeby tego nie dźwigać, prawda?

Nie wsadzę jednak maluchów tak sobie do wanny, bo są na to za mali. Trzeba to było jakoś przemyśleć. Przede wszystkim ślizganie się – żeby temu zapobiec, trzeba położyć matę. Najlepiej taką, która ma przyssawki zapobiegające przesuwaniu się jej po dnie wanny.
W Pomocnikach Mamy można znaleźć kilka takich mat. Wszystkie mają niezbędne atesty, to znaczy, że nie zawierają ftalanów i BPA:
Mata Squirty marki Koo-di zapewnia bezpieczeństwo, ale ma też termometr i jeśli woda jest zbyt gorąca, to zmieni kolor na intensywny czerwony. Mata jest też zabawką – ma „fontannę” naciśnięcie jednego punktu sprawia, że w innym miejscu wytryskuje woda. Sympatyczna kolorystyka zgrana z resztą akcesoriów tej firmy.

 

Mata Kąpielowa z termometrem, Estoy jest kolorowa, również ma przyssawki oraz wskaźnik temperatury, który zmienia kolor, gdy woda ma temperaturę wyższą niż 37 stopni.

 

Mata do wanny Wieloryb, Skip Hop – bez wodotrysków, za to świetnie wykonana i pasująca do innych wielorybków Moby, z których klęcznik dla mamy jest moim ulubionym łazienkowym gadżetem w czasie kąpieli dzieci.

 

Mata do kąpieli, Reer – przyssawki, interesujące wzory – wszystko, co niezbędne.

 

Od nadmiaru głowa nie boli, a jednak ciężko wybrać. Warto wziąć taką matę, która będzie pasować do kolorystyki łazienki, bo jakiś czas będzie ona niezbędnym elementem w naszej łazience.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł