Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Wprawdzie dni deszczowych jest ciągle więcej niż tych słonecznych, ale jednak co jakiś czas słońce rozbłyskuje i wygląda spomiędzy chmur. Wtedy Iga natychmiast żąda "kąpałki", czyli stroju do kąpieli i pędzi na podwórko: do piaskownicy i baseniku. A ja mam problem: czym i jak zabezpieczyć jej skórę przed tym słońcem?

Zrobiłam sobie rozeznanie w temacie, i tak: skórę chronić trzeba, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Poparzenie skóry w dzieciństwie może w wieku dorosłym skończyć się rakiem skóry, dlatego nie ma mowy, żeby dziecko spiekło się tak, że zejdzie mu skórka.

Kremy przeciwsłoneczne mogą zawierać dwa rodzaje filtrów: mineralne, które po prostu nie dopuszczają szkodliwego promieniowania lub odbijają je oraz filtry chemiczne, które wnikają w naskórek i tam pochłaniają promieniowanie ultrafioletowe. Filtry mineralne mają tę wadę, że łatwo je zetrzeć, w dodatku dziecko smaruje białą mazią wszystko, czego się dotknie (najbardziej cierpi wózek), a filtry chemiczne... no cóż, zdrowe nie są. Dlatego dla małych dzieci poleca się filtry mineralne.

Maluszki powinny być smarowane kremem z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej, zwanym SPF, bo im wyższy SPF, tym lepiej dla jego delikatnej skóry.

  • SPF < 10 –  to niska ochrona, dla osób ciemnoskórych oraz gdy słońca nie ma wiele;
  • SPF 15-25 – średnia ochrona, przydaje się podczas wiosennych i jesiennych spacerów, gdy słońce nie operuje już tak mocno;
  • SPF 30-50 – wysoka ochrona, odpowiednia dla większości osób latem;
  • SPF > 50 – bardzo wysoka ochrona, wskazana dla niemowląt, małych dzieci i osób o jasnej karnacji.
Kupując krem zwracam też uwagę na to, żeby miał jak najmniej innych dodatków: parabenów, pochodnych formaldehydu, barwników, środków zapachowych. No i smaruję małą co chwilkę, a i chłopaków w wózku nie oszczędzam - bo cień dawany przez budkę czy parasolkę nie daje całkowitej ochrony.

 

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł