Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Na początku września panie w przedszkolu mówiły, że warto podpisać dzieciom ubrania – przynajmniej ten komplet na zmianę i te wierzchnie, ale sprawę zbagatelizowałam, bo uznałam, że przecież Iga zna swoje ubrania i umie je rozpoznać. Zmieniłam zdanie, gdy po raz trzeci wyjęłam z jej plecaka bluzę jakiegoś zupełnie obcego dziecka. „Czyja to bluza?” - pytam trzymając w reku ciemnogranatowy polar z wyszytym samochodem. „No przecież moja!” - odpowiada z oburzeniem dziecko, które do tej pory jak diabeł święconej wody unikało wszelkich środków transportu na ubraniach. „A podoba ci się?” - pytam więc podchwytliwie. „No jasne, Piotrek nosi taką samą! - pada odpowiedź. I bądź tu człowieku mądry, tyle chociaż, że wiedziałam już, komu bluzkę należy zwrócić. Mama Piotrka wręczyłam mi natomiast różową kurteczkę Igi. Minę miała nieswoją, bo bluzę do domu przyniósł nie syn, ale tatuś. I twierdził, że to bluzka Piotrusia. Obie zaczęłyśmy się zastanawiać, jak podpisać ubrania dzieci, żeby zarówno dzieci, jak i ojcowie nie mieli problemu z rozpoznaniem.

Podobno najłatwiej podpisać ubrania wodoodpornym flamastrem na metce. Jednak u nas to nierealne, ponieważ Igę większość metek drażni i wycinam je jeszcze przed pierwszym praniem. Jakieś pojedyncze próby zakończyły się fiaskiem, bo flamaster rozpłynął się na tkaninie i napis zrobił się nieczytelny. Przy tej okazji odkryłam, że kurtka ma specjalne miejsce do umieszczenia napisu, no ale to jedna kurtka, co zresztą? Można też wyszyć... Jak się umie szyć, oczywiście i ma dużo czasu na to.

Kolejnego dnia znowu więc dyskutowałyśmy z mamą Piotra nad tym problemem, kiedy podeszła do nas mama Ani i powiedziała, że wystarczy zamówić specjalne naprasowanki. Ustala się ich wielkość, tekst, można dodać rysunek, jeśli dziecko nie czyta, aby mogło zidentyfikować ubranko. Jak się otrzyma już wydrukowane naprasowanki, wystarczy je przyłożyć do tkaniny, nakryć chusteczką i uprasować. Naklejki są naprawdę trwałe, znoszą wiele prań bez szwanku i nie są bardzo drogie. Rozwiązanie łatwe i wygodne. Jeszcze tego samego dnia zamówiłam taki komplet dla nas. Pozostało naprasować naklejkę na każdym przedszkolnym ubranku.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł