Twój koszyk jest pusty

Archiwum

O tym, dlaczego chodzikom mówimy „nie!” pisałam poprzednio. Czym innym są jeździki, które są bardzo fajnymi zabawkami, ale których też nadużywać nie wolno. Jeździk – to zabawka, którą dziecko popycha i w ten sposób może się pewniej i szybciej przemieszczać: często jest to wózek z klockami lub panel mający elementy interaktywne. Jeździk to także taka zabawka, na której można usiąść i odpychając się nogami przemieszczać, czyli wszelkiego rodzaju pojazdy, ale też czterokołowe rowerki.

Każda zabawka tego typu musi być skonstruowana w taki sposób, aby dziecko mogło się nią bawić bezpiecznie. Przede wszystkim musi więc być stabilna i niewywrotna. Nie może też mieć elementów, które mogłyby zranić dziecko w razie upadku. No i oczywiście musi być atrakcyjna dla malucha: stąd dodatek elementów grających, piszczących i migających oraz takich, za które można pociągnąć. Zabawki drewniane powinny być malowane nietoksycznymi farbami, bo dziecko może próbować gryźć ich elementy.
Przykładem jeździka do pchania jest edukacyjny wózek Vilac. Zawiera klakson, sorter kształtów z klockami oraz obracające się klocki. Pchacz może być również jeździkiem, bo jego solidna konstrukcja pozwala na takie wykorzystanie. Gumowe koła – nie porysują podłogi!

Bujaczek i jeździk w jednym angielskiej firmy Worlds Apart na początku po prostu jest bujaczkiem (dmuchany piesek jest miły w dotyku i amortyzuje wstrząsy). W późniejszym czasie za pomocą kółek i klucza dodanego do zestawu, łatwo zamienić go w jeździk, wyposażony w cztery kółka obracające się o 360 stopni, dzięki którym dziecko dociera wszędzie gdzie chce.

Cudny jeździk Wilk Ebulobo to idealny prezent dla dzieci, które już dość mocno stoją na własnych nóżkach. Wykonany jest w sposób niezwykle estetyczny, w całości z drewna i lakierowany. Kółka powlekane są gumową otoczką przymocowane na metalowych śrubach, co osłania podłogi. Posiada uchwyty na rączki na głowie wilka, a ogon wilka spełniają funkcję oparcia.PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł