Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Upały dają w kość, ale większość osób, nawet jeśli narzeka, to i tak się cieszy. W sumie ciepłych dni nie ma u nas tak dużo… Jednak przy takim cieple chłopcy ciągle chcę pić i to niekoniecznie wodę. Obaj zgodnie uważają, że pragnienie najlepiej gasi mamine mleko. No i wszystko fajnie, mam go pod dostatkiem i karmiąc chłopców piersią mam pewność, że jest dostosowane do ich potrzeb (to produkowane w upalne dni ma mało białek i tłuszczów, za to jest bogate w sole mineralne, które dziecko traci pocąc się), zawsze świeże, no i przechowywane w wygodny sposób…

W zaciszu naszego domu i ogrodu nie mamy problemów – karmię chłopców, gdy tylko mają ochotę i tego potrzebują, jednak na spacerze… bywa gorzej. Mamy bowiem w naszym społeczeństwie dziwny rozdźwięk: z jednej strony zachęca się do karmienia piersią, mówi o tym dużo, wręcz można usłyszeć o „terroryzmie laktacyjnym”, a z drugiej strony karmienie jest uważane za niehigieniczne, nieestetyczne, niesmaczne i niezdrowe. Mamy spotykają się ze spojrzeniami pełnymi dezaprobaty nie tylko wówczas, gdy karmią w kawiarni, galerii handlowej, ale też wtedy, gdy przycupną sobie na najbardziej zacisznej ławce w parku – nawet wówczas może usłyszeć nieprzyjemny komentarz. Ja ostatnio usłyszałam, że karmienie rocznego dziecka jest chore, a proszę mi wierzyć, że nie eksponowałam ani biustu, ani faktu, że karmię.

Dlatego cieszy mnie, kiedy jakaś firma wymyśli coś, żeby mamom karmiącym było łatwiej, lepiej i wygodniej. CuddlyZOO szyje fantastyczne chusty do karmienia. Wykonane są z wzorzystej bawełny, łatwo je złożyć w poręczny tłumoczek i schować do torby, ale co najważniejsze – chusta jest uszyta tak, że można ją założyć na szyję i okryć siebie i dziecko – nikt już nie zajrzy w dekolt, a i dziecko, „odcięte” od zewnętrznych bodźców nie rozgląda się, tylko je, no i jak pociągnie za chustę, to nie ściągnie jej jak zwykłej pieluszki. Polecam to rozwiązanie wszystkim mamom karmiącym!

 

 

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł