Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Imiona

Jesteś tutaj: Blog >> Imiona >>

Witam(y)!

Cześć!

To ja – Mama i moi Pomocnicy.

Na razie na zewnątrz jest, póki co, tylko jedna pomocnica – mająca prawie trzy lata Iga, ale mój gigantyczny brzuch rozpychają dwaj mali chłopcy, zwani Bli-Bli.

W kwestii imion bliżej jeszcze nie sprecyzowani. To znaczy, typy i propozycje są, o tak! Aż za dużo...

Mąż chce, żeby były to imiona polskie, czyli słowiańskie. Oczywiście miał na myśli takie typu Stanisław czy Franciszek i bardzo się zdziwił, kiedy odkryliśmy, że imiona słowiańskie i tradycyjnie nadawane w naszej kulturze, to nie to samo. Przymierzaliśmy się więc do co poniektórych rodzynków, typu: Będzieciech (wyobrażacie sobie wyjazd do Anglii lub Niemiec z takim imieniem?), Niemironieg (imię - zemsta na urzędnikach), czy Prosimir (jakby go nazywali koledzy)?

Oczywiście, jest też wiele ładnych imion o korzeniach słowiańskich, jednak te wszystkie Miłodziady i Niesiębądy trochę nas do nich zniechęciły.

Z kolei Iga nie może pojąć, że jest jakaś lista imion i ich trzeba się trzymać, no bo dlaczego nie można dać dzieciom na imię Stukacz i Pukacz? Albo Barbeluk i Elemelek?

W wiele pomysłów wydają się być zaopatrzone babcie. Obie kochane, obie wspaniałe i baaardzo pomysłowe. Męcząco wprost pomysłowe. Tryskające pomysłami. Choćby dziś, dzwoni telefon, wstaję i ruszam do niego żwawo (czytaj: powoli – w siódmym miesiącu bliźniaczej ciąży słowo „szybko” nabiera nowego znaczenia).

Odbieram:
- Adrian!?
- Nie, nie, to pomyłka – odpowiadam i odkładam słuchawkę.
Telefon, uparta bestia, dzwoni ponownie:
- No imię „Adrian” może? - tym razem rozpoznaję głos teściowej.
- Adrian? Nie, zdecydowanie nie – odpowiadam z naciskiem.
- Trudno – teściowa wzdycha i rozłącza się.

Nie jest nieczuła, czy coś, zawsze pyta o moje samopoczucie, ale robi to dzwoniąc po raz pierwszy danego dnia, przy kolejnych telefonach odpuszczamy sobie takie grzeczności, a „Adrian” był jej siódmą propozycją tego dnia. Poprzedzały ją: Bernard, Barnaba, Hipolit, Ksawery, Melchior i Emanuel. Boję się, co będzie jak odkryje listę imion słowiańskich!
PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł