Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Kto nie był na placu zabaw, ręka do góry! Nie ma? No właśnie, jak się ma dziecko, to prędzej czy później zawędruje się na jakiś plac zabaw. Nie przypominają one zupełnie tych starego typu, zbudowanych głównie z metalu i z nie zawsze bezpiecznymi rozwiązaniami. Teraz króluje drewno, liny i sztuczne tworzywa, no i przede wszystkim kolory. Rodziców, którzy do dyspozycji mieli huśtawkę typu „waga” i trzepak, te cuda zachwycają, ale dzieci są znacznie bardziej wybredne i wolą jedne place zabaw od innych. Co decyduje o tym, że akurat to, a nie inne miejsce cieszy się powodzeniem?

Przepytałam córkę oraz kilka innych znajomych dzieciaków i ich rodziców, a ze wspólnych ustaleń wyszło nam, jakie wymagania stawiamy dzisiejszym placom dla dzieci
- Najfajniesze są place z różnymi rzeczami, tylko piaskownica + huśtawka to nudy. A jeden motorek na sprężynie sprawy nie załatwi.

- Musi być czysto, są takie place, gdzie co i rusz są kupy (oby tylko psie), potłuczone butelki, puszki, kapsle – pobyt tam jest wykluczony, plac musi być ogrodzony płotkiem lub w miejscu, które ktoś stale monitoruje.

- Musi być fajne otoczenie, najlepiej drzewa. Najlepsza organizacja przestrzeni i przemyślne urządzenia nie zwabią w upalny dzień, gdy nie ma cienia – latem taki plac omijamy z daleka, bo kusi, ale wytrzymać się na nim nie da.

- Plac nie musi być nowy, choć miło jak jest wszystko ładne i niezniszczone, ale musi być bezpieczny: zero wystających prętów, ułamanych elementów drewnianych czy zjeżdżalni zakończonej kałużą, do której ktoś nawrzucał kamieni. Nie muszą być wykładziny gumowe, ale chociaż piasek czy dobrze utrzymana trawa.

- Super byłby plac, na którym można bawić się gdy pada deszcz – nie ulewa, ale przelotny deszczyk sprawia, że trzeba iść do domu, bo nie ma gdzie przeczekać.

- Rewelacyjny jest plac zabaw edukacyjnych, gdzie można np. przelewać wodę, stawiać jej tamy, łączyć strumienie, budować coś z kamieni i patyków – takie place to jednak rzadkość, dorośli uważają, że gra w kółko i krzyżyk jest super edukacyjna…

- Moje marzenie to plac zabaw, gdzie rodzic może bawić się z dzieckiem, a nie tylko stać i pilnować.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł