Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Przy okazji dziwnej wysypki na policzkach chłopaków musieliśmy odwiedzić lekarza. Wysypka okazała się zupełnie niegroźna – po prostu złożyły się dwie rzeczy: wzmożone wydzielanie śliny związane z ząbkowaniem i zimne powietrze. Niby podkładam śliniaczki, wiążę na szyi chustki, co chwilkę wycieram, smaruję kremami ochronnymi, ale wszystko to dało solidne podrażnienie, które objawiło się taką właśnie wysypką. Pediatra „pocieszyła” mnie, że to wskazuje na to, że skórę mają bardzo delikatną, a to może oznaczać ciężką pod tym względem zimę. Oby nie, zobaczymy.

Na wizycie lekarka bardzo namawiała mnie rozszerzanie diety, bo konieczna jest ekspozycja na gluten. Z tym glutenem (to takie białka, które występują w zbożach typu pszenica, żyto, jęczmień) to w ogóle ciężka sprawa. Coraz więcej osób mówi, że powinien zniknąć też z diety dorosłych, bo dla nikogo nie jest zdrowy. Żywieniowcy z kolei tłumaczą, że gluten w tym jedzeniu mamy, że nie ma co go eliminować na wszelki wypadek i na zapas, a odraczanie zetknięcia się z tym białkiem może być przyczyną późniejszej nietolerancji glutenu. No i wymyślili, że najlepszy czas na zetknięcie się z glutenem to właśnie okres między 5. a 6. miesiącem. A że chłopaki na dniach kończą ten 5 miesiąc, to powinnam im podać trochę kaszki manny, czy czegoś takiego. Kaszka powinna być połączona z zupą lub przecierem jarzynowym, więc warto wcześniej wprowadzić choć ze dwa warzywa. Dostałam całą tabelkę, dość skomplikowaną, kiedy co można, a kiedy nie i jestem dość skołowana, zwłaszcza, że po doświadczeniach z Igą jestem zdecydowaną zwolenniczką BLW.

BLW czyli Bobas Lubi Wybór to sposób rozszerzania diety niemowlęcia w taki sposób, że zamiast papek i przecierów dajemy my do wyboru ugotowane kawałki jarzy, surowe owoce, a maluch sam wybiera to, na co ma ochotę. Na początku sporo przy tym bałaganu, ale z czasem dziecko opanowuje tę umiejętność, a co najważniejsze, je tyle ile potrzebuje i to, czego potrzebuje. Nie przejada się i nie jest głodne – idealne połączenia dla zdrowia. No cóż, czeka nas ciekawy miesiąc...

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł