Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Ostatnio Iga spytała mnie, czy ja robię gimnastykę chłopcom. Ona w przedszkolu ma gimnastykę, pani codziennie z nimi ćwiczy, więc czy ja ćwiczę z chłopcami? Bo to ważne dla zdrowia.

Bez wątpienia ważne, nie będę z tym polemizować. Co było robić – trzeba było wymyślić gimnastykę dla chłopaków. Takie ćwiczenia robimy wtedy, gdy są aktywni, zadowoleni, ale zaczynają się nudzić – jest to świetny sposób na zajęcie ich przez chwilę. Ćwiczymy na zmianę, raz z jednym, a raz z drugim malcem.

  1. Turlanie – układam dziecko na macie, a potem delikatne obracam go na bok i na brzuch, a następnie znów na plecy. Chłopcy zaczynają już obracać się sami, dlatego przy tym ćwiczeniu momentami mocno napinają mięśnie – pomagać trzeba z wyczuciem, aby nie sprawiało im to bólu ani nie złościło. Czasem udaje się zrobić dwa-trzy obroty, a chłopaki gulgoczą z radości, gdy po leżeniu na brzuchu widzą moją twarz nad sobą, a kiedy indziej chcą zostać w pozycji na brzuchu i denerwuje ich próba wytrącenia z takiej równowagi – wówczas rezygnuję z dalszego obracania.

  2. Bujanie – do tej zabawy wykorzystuję dużą piłkę do ćwiczeń. Kładę dziecko na niej w pozycji na brzuszku i cały czas podtrzymując, kołyszę w różnych kierunkach. Potem obracam na plecki i ćwiczenie powtarzam.

  3. Lokomotywa – malucha układam w pozycji na plecach, pochylam się nad nim, trochę zagaduję, a potem łapię za ręce w taki sposób, że kciuk wkładam do środka jego dłoni (dziecko obejmuje kciuk palcami), a ja swoim dłońmi trzymam jego ręce i nadgarstki. Następnie rozkładam jego rączki na boki, aż dotykają podłogi i na zmianę zginam je dotykając klatki piersiowej dziecka. Wydaję przy tym dźwięki pociągu, co wzbudza masę radości.

  4. Ręka i noga. Delikatnie biorę prawą rękę dziecka i mówię „tu masz prawą rękę”, następnie dotykam nią do lewej nogi „tu masz lewą nogę”. Potem zmiana i lewa ręka dotyka prawej nogi.

  5. A co to jest? Na koniec zabawa, która polega na tym, że dotykam jakiejś części ciała i pytam „a co to jest?” i sama sobie odpowiadam „to jest brzuszek...itp.” Mówię raz wysokim, raz grubym głosem i mamy przy tym mnóstwo radości. Bo radość też jest ważna dla zdrowia.


PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł