Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Jak to zwykle bywa, nie wiadomo skąd, przypałętało nam się zapalenie gardła. Najpierw Iga skarżyła się na drapanie i odmówiła jedzenia, a potem już tylko popłakiwała, że boli. Ze względu na mój wielki brzuch i utrudnione poruszanie się, nie wybrałam się z nią do lekarza, tylko zadzwoniłam do naszej zaprzyjaźnionej lekarki, która przyszła do nas z wizytą domową. Obejrzała małą i stwierdziła ostre zapalenie gardła, które zrobiło się już dość opuchnięta i mocno czerwone. Leczenie przede wszystkim miało uśmierzyć ból, a poza tym miałam małą uważnie obserwować. Lekka gorączka towarzyszy infekcjom wirusowym, a wysoka gorączka z dreszczami, to sygnał, że zaczynają dokuczać bakterie i trzeba dać antybiotyk.

Musimy często mierzyć temperaturę, aby na czas się zorientować, czy nie dzieje się coś złego. Do tej pory korzystałam z elektronicznego termometru pod pachę, ale ostatnio zaczął coś wariować i pokazywać zupełnie dziwne wyniki. W razie konieczności wspieraliśmy się jeszcze termometrem rtęciowym, ale używanie go przy małym (i ruchliwym...) dziecku jest bardzo kłopotliwe, bo pomiar trwa długo.

Koniecznie i szybko musimy kupić termometr godny zaufania i to taki, który mierzyłby temperaturę szybko i bez konieczności utrzymywania dziecka w jednej pozycji przez piętnaście minut.

Dostępnych jest wiele różnych wynalazków, które mierzą temperaturę w uchu lub na czole i taki właśnie chcemy wybrać.

Termometr cyfrowy 3 w 1 marki Brother Max pozwala na dokonanie pomiaru właśnie w uchu, na czole i jeszcze zmierzy temperaturę powietrza. Jest bardzo dokładny, a pomiar trwa kilka sekund.

Termometr do czoła Mebby MOTHER's TOUCH bardzo mi się spodobał, bo zakłada się go na palec, przykłada dziecku do czoła i po 6 sekundach gorączka zmierzona. Działa też jak zwykły termometr pokojowy i cały czas wyświetla, jaka jest temperatura otocznia.

Ostatecznie jednak kupiliśmy Termometr ThermoColor 4 w 1, Petit Terraillon. Pomiaru (na czole i w uchu) dokonuje w 2 sekundy, może być termometrem pokojowym, ale także zegarkiem.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł