Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Dzień Dziecka za nami. Zdecydowaliśmy się ominąć szerokim łukiem wszelkie imprezy masowe, gdzie w tłumie podekscytowanych rodziców i zmęczonych dzieci łatwo o zgubienie malucha czy inne nieszczęście. Co jednak wybrać w takiej sytuacji, kiedy wszystkie atrakcje są "na okoliczność" Dnia Dziecka oblężone? Ani basen, ani plac zabaw czy kino nie wchodziły w rachubę, więc w końcu zdecydowaliśmy się na wizytę w miejscu z pozoru nieatrakcyjnym - skansenie. Taki skansen nie bardzo się nadaje na organizację imprezy, której głównym celem jest "super zabawa" każdego dziecka (a taką musi każdy rodzic zapewnić swojej pociesze i już), więc świecił pustkami: nie było kolejki przy kasie, było cicho i spokojnie (no, do czasu aż pojawiła się tam Iga), ale że poszczególne budynki są oddalone od siebie, było dość dużo miejsca, aby mała mogła się wyhasać. Przyglądalismy się jak ludzie radzili dawniej: bez komórek, tabletów i odkurzaczy. Z jednej strony na pewno było im trudniej: musieli dużo i ciężko pracować, ale z drugiej strony wydaje się, że ich życie było nieporównywalnie łatwiejsze i mniej nerwowe od naszego. Nie musieli codziennie dokonywać tak wielu wyborów jak my.
Szalenie spodobała się nam kołyska zawieszona do sufitu - Iga od razu doszła do wniosku, że powinniśmy coś takiego mieć, bo ona by chłopców bujała - od razu sobie wyobraziłam to bujanie - od ściany do ściany i doszłam do wniosku, że jednak wolę łóżeczko. Jest bezpieczniejsze.
Dzień był udany - od rana do wieczora byliśmy do całkowitej dyspozycji naszej córki i wydaje mi się, że to ją cieszyło bardziej niż otrzymane prezenty.

Solidny spacer mocno mnie zmęczył i miałam nadzieję, że chłopcy postanowią się urodzić od razu tego samego dnia (urodziny w Dniu Dziecka, ech jakie by to było wygodne dla nas - jeden prezent na dwie okazje), ale nie, wcale się nie wybierali na ten świat. Cwaniaczki, czekają na lepszą okazję i za nic mają fakt, że ja mam tej ciąży już dość.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł