Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Dziś przyszła do mnie Gosia – koleżanka jeszcze z podstawówki. Ja nadal na nią mówię Gosia, choć wszyscy inni (zwłaszcza w Bardzo Poważnej Pracy) mówią tylko „Pani Małgorzata”. No ale my się znamy od czasu gdy miałyśmy odrapane kolana i skakałyśmy w gumę, więc mi wolno.

Gosia wpadła w panice i z okrzykiem na ustach „chyba jestem w ciąży!”, na co ja wystękałam „wspaniale, gratuluję”. Gosia spojrzała na mnie brzydko: „chyba zgłupiałaś.” W sumie nie wiem, czemu niby zgłupiałam – Gosia ma tyle lat co ja, cudnego męża i tylko jedną pociechę na stanie, a ja już niedługo będę mieć troje, co by jej więc szkodziło też urodzić choć z jedno? Ale Gosia nie chce. Uważa, że jedno dziecko to dość. Dlatego dziś wpadła do mnie z całą torebką różnych testów, z których dwa wskazywały wynik pozytywny, a trzy negatywny. No i w który wierzyć?

Gosia zrobiła sobie kawę, a mi herbatę, wyjęła pyszne ptysie, które przyniosła ze sobą, kazała mi leżeć na kanapie i zaczęłyśmy wspólnie analizować różnice między tymi testami. Poza oczywistą różnicą w wyniku.

Jeden test – z wynikiem negatywnym – od razy wyeliminowałyśmy, bo był przeterminowany. Wyraziłam swoje oburzenie na nieuczciwych sprzedawców, ale Gosia zaraz sprostowała, że to był test, który znalazła u siebie w apteczce, leżał tam chyba już ze cztery lata... Po odrzuceniu tego testu wynik wskazywał 2:2. Zasugerowałam, że może te dodatnie są robione później, ale okazało się, że wszystkie testy były zrobione w ciągu 2 dni. I że te negatywne później niż pozytywne. Skupiłyśmy się więc na czułości, bo okazuje się, że testy mogą mieć różną czułość, te z opisem 10mlU/ml są najczul­sze. Potem są takie o czu­ło­ści 20 i 25mlU/ml - Testy o takiej czu­ło­ści wykażą ciążę około10 dni po zapłod­nie­niu, czyli prze regu­lar­nych cyklach nawet 3–4 dni przed spo­dzie­waną mie­siączką, no a że te ostatnie najczęściej występują w aptekach, to dokładnie takie były wszystkie cztery. Czyli nadal nie wiemy, czy ciąża jest, czy jej nie ma. Posiedziałyśmy jeszcze chwilę, po czym Gosia pognała do laboratorium na badanie krwi – dziś zrobi jedno, jutro lub za 2 dni powtórzy. Jeśli będzie obserwowany wzrost beta hCG (hormonu towarzyszącego zagnieżdżaniu się jajeczka), to ciąża jednak jest.

Ja trzymam kciuki za to, żeby była. Gosia jest świetną mamą!

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł