Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Co pod choinką?

Lubię grudzień, bo lubię dawać prezenty. Szczególnie dzieciom. To taka przyjemność patrzeć jak wyciągają spod choinki paczki i pudełka, jak nie mogą się doczekać, żeby się dowiedzieć, co tam kryje się w środku i jak w końcu na ich buziach maluje się zachwyt. Żeby ten zachwyt mógł się jednak pojawić, napracować się muszą dorośli.

W tym roku dzieci do obdarowania mamy troje: nasza Iga, która ma te 3 lata, czteroletni syn mojego brata i dziewięciomiesięczna córka brata męża. W tym roku Wigilia ma być w naszym domu, ze względu na to, że lepiej będzie, abym ja z tym wielkim brzuchem już nigdzie nie jeździła. Gotowaniem i szykowaniem wszystkiego mają się zająć obie babcie wspomagane przez panie młodsze, a ja mam zadbać o atmosferę. Tym bardziej mi więc zależy na uszczęśliwieniu dzieciaków.

Po długim zastanowieniu się, dochodzę do wniosku, że roczniakowi najbardziej spodoba się zabawka do ciągnięcia. Małe dziecko tak bardzo skupia się na tym, jak ta zabawka za nim jedzie, że przestaje zwracać uwagę na to, jak idzie i dzięki temu chodzi coraz sprawniej. Ponieważ lubię, kiedy zabawki mogą pełnić też inną rolę, wybrałam śmiesznego ślimaka. Domek ślimaka można otworzyć i wyjąć z niego grzechoczącą gąsienicę, ślimak po naciśnięciu rogów gra – zabawy sporo.

Idze może kupię domek dla biedronki. Jest w takim wieku, że zabawa w dom jest dla niej niezwykle atrakcyjna: zapraszanie gości na herbatkę i te sprawy. Wydaje mi się jeszcze trochę za mała na taki dom dla lalek z prawdziwego zdarzenia, natomiast taki niewielki, łatwy do przenoszenia powinien być w sam raz. Chyba, że taki miękki i maskotkowy, w którym mieszka rodzina króliczków byłby jeszcze lepszy?

Czterolatkowi powinno się spodobać zdalnie sterowane autko, w dodatku takie, które świeci w ciemności, sprawnie pokonuje wszelkie przeszkody, odbija się i zawraca. Obawiam się jednak, że kupno jednego autka, kiedy młodych tatusiów jest trzech, to może być trochę mało...

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł