Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Zostaliśmy zaproszeni na chrzciny do kuzynki męża. Dzieciaczek urodził się w same andrzejki i choć nie został Andrzejem, to prawie, prawie, bo ma otrzymać imię Jędrzej. Ładne, choć jak się spojrzy na takie małe bobo z różową buzią, to wydaje się nieco za bardzo serio. Za to Jędruś jest jak najbardziej w porządku, a ani się obejrzymy, a maluszek wyrośnie na dużego Jędrka.

Uroczystość ma być dużym zjazdem rodzinnym, dlatego Beata poprosiła nas (mnie i moją teściową) o pomoc. Zaczęłyśmy od porządnej „babskiej” narady, do której dołączyła mama Beaty i jej teściowa. Wprawdzie narada przerywana była karmieniem i przewijaniem to tego, to owego dziecka, ale jednak.

Ustaliłyśmy kilka rzeczy, przede wszystkim listę osób, które mają być zaproszone oraz termin. Jedno trzeba zgrać z drugim, bo nie wszyscy mogą przyjechać akurat wtedy, kiedy nam pasuje. No i jeśli chce się mieć familijną atmosferę, to trzeba zrezygnować z najbardziej obleganych terminów (przede wszystkim tych świątecznych). Mimo zapędów starszego pokolenia, które koniecznie chciało samo wszystko gotować, stanęło na imprezie w restauracji: gości z dziećmi ma być ponad 30, umieszczenie ich wszystkich w domu nie miałoby szans powodzenia. Mamy i babcie mogą się natomiast wykazać pieczeniem ciast – te domowe są smaczniejsze od takich z cukierni.
Zostały drobiazgi: zaproszenia, ubranko do chrztu, szatka, świeca, fotograf... ufff. Niby drobiazgi, a jednak ważne i mocno absorbujące.

Kiedy goście poszli, zaczęłam się zastanawiać, co sprezentować maluchowi. Oczywiście śliczną kartkę na pamiątkę – z zabawek dziecko wyrasta, a taka kartka (najlepiej ręcznie robiona specjalnie na taką okazję) zostanie w albumie na wiele lat. Dodatkowo pomyślałam o wybraniu jakiegoś miłego drobiazgu, który przyda się w trakcie opieki nad dzieckiem. Ostatecznie wybrałam kocyk CuddlyZOO, bo jest kolorowy, ciepły i mięciutki. No i daje okazję do uzupełniania kolekcji o podusie, zabawki czy buciki i dodatki do wózka przy kolejnych rodzinnych okazjach.
Zajrzyjcie też, jakie inspiracje zgromadziłyśmy na Pintereście

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł