Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Ostatnio w parku spotkałam koleżankę, która jest w ciąży, więc spędziłyśmy miły kwadransik (no, może pół godziny) na gadaniu o ciąży i dzieciach. Chłopcy uprzejmie spali, a Iga piekła ciastka z piasku. W czasie rozmowy oczywiście wypłynął temat "chłopiec czy dziewczynka" - okazało się, że koleżanka nie chce znać płci i oboje z mężem chcą mieć niespodziankę. Taka deklaracja wywołała w jej otoczeniu spore zamieszanie, a babcie i ciocie zaczęły przypominać sobie różne stare i "sprawdzone" sposoby na określenie, jakiej płci będzie dziecko. Zebrałyśmy te mądrości i wyszło nam, że:
- Jeśli masz ochotę na słodkie, najchętniej jeż ciastka, cukierki i owoce, to będzie córka. Chłopca podobno wróży apetyt na jedzenie rzeczy kwaśnych, słonych, ostrych.

- Jeśli w czasie ciąży lubisz jeść piętki chleba, to będzie dziewczynka.

- Jeżeli  hormony dają ci w kość, masz zmienne nastroje, raz ci się chce płakać, a za chwilę śmiać - to będzie dziewczynka. Chłopcy mają mieć bardziej zrównoważony wpływ na matkę.

- Duże znaczenie ma też to, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży. Jeśli kobieta wygląda ładnie, to znaczy, że nosi chłopca, bo dziewczynka zabiera mamie urodę - stąd kłopoty z cerą i przetłuszczającymi się włosami.

- Nieduży i spiczasty brzuszek zwiastuje chłopca, natomiast dziewczynki rodzą się u mam, których brzuchy były szerokie i bardziej "na boki".

- Chłopcy są bardziej ruchliwi i więcej się kręcą, łatwiej więc wcześnie poczuć ich ruchy, a i potem ich kopniaki nie dają spokoju.

- Płeć dziecka można też ustalić z wróżby z obrączką - zawiesza się ją na włosie mamy i tak zrobione wahadełko umieszcza nad brzuchem. Ruch w kółko oznacza dziewczynkę, a w tył i przód chłopca. Albo na odwrót, bo właśnie w tej wróżbie okazało się, że ciocie koleżanki mają zupełnie inne doświadczenia i co innego twierdziły. Prawie się o to posprzeczały...

Na pewno części osób te wróżby się spełniły, a innym nie, ale tak na 100% płeć można poznać dopiero po porodzie, bo nawet lekarz robiący USG może się omylić - nieczęsto się to zdarza, ale jednak.

 

zdjęcie

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł