Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Podobno ciąża u kobiety trwa 280 dni, a u słonicy nawet 609. Staram się pocieszać myślą, że na szczęście nie jestem słonicą i już wkrótce męczarnie związane z najtrudniejszym – końcowym okresem ciąży się skończą. A jest podręcznikowo:
- boli mnie kręgosłup,
- puchną nogi i ręce (na szczęście lekarz wykluczył zatrucie ciążowe),
- męczą skurcze mięśni,
- dokucza zgaga,
- co chwilę muszę iść do toalety, bo mój pęcherz moczowy jest nieustannie uciskany.
Czasami wszystko naraz, a wtedy naprawdę mam dość. Próbuję sobie jakoś tę końcówkę osłodzić, dlatego więcej leżę niż chodzę, nogi trzymam w górze, smaruję je jakimiś schładzającymi żelami. Jem małe porcje, za to często i niemiłosiernie się rozpieszczam. Oglądam stare seriale, czytam i staram się dużo spać. W rozpieszczaniu wspierają mnie obie babcie, które nie tylko opiekują się Igą, ale też systematycznie dostarczają jedzonko: zupki, zapiekanki i deserki, a wszystko pierwszej klasy i najwyższej jakości, przy tym bez nadmiaru soli i cukru, bo obie dbają o moje zdrowie. Wspieram się też preparatami z magnezem, bo pan doktor stwierdził, że choćbym jadła cały dzień, to takich dawek jak potrzebuję i tak nie dałabym rady z pożywieniem dostarczyć.
Podobno bliźniaki częściej niż „pojedyncze” dzieci rodzą się przed terminem. Moi synowie najwyraźniej o tym nie słyszeli. Według poradników – są już gotowi do wyjścia na świat, ich płuca są gotowe do oddychania powietrzem. Zanika maź płodowa, która do tej pory osłaniała skórę dziecka. Także układ pokarmowy jest coraz bardziej gotowy do podjęcia pracy – już teraz gromadzi się w nim smółka – to wszystko, co zostało połknięte z wodami płodowymi: martwe komórki, meszek płodowy, ale też żółć. Wielkość i waga dziecka zależy od wielu czynników, jednak lekarz szacuje, że każdy z chłopców już waży po 2500g i ma długość 52cm. Ruszają się mniej, bo i jest im znacznie ciaśniej niż do tej pory. Mam nadzieję, że zrobi im się tak ciasno, że postanowią porzucić mój brzuch i zawitają między nami!
PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł