Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Niepostrzeżenie chłopaki skończyli 3 miesiąc życia. Czas więc na podsumowanie tego, co umieją i co ćwiczą.

Coraz lepiej trzymają głowę. Noszeni na rękach usztywniają plecy i sami próbują sobie radzić z trzymaniem głowy w pionie. Nie zawsze się to udaje i czasem robią za „dzięcioła” kiedy łepetynka bezwolnie leci prosto w mamy ramię. Dlatego wciąż jeszcze wymagają asekuracyjnego podtrzymywania głowy dłonią. Leżąc na plecach poruszają dość świadomie rękami i nogami, ruchy stają się coraz bardziej płynne i celowe: dłonie się łączą ze sobą, potrafią chwycić zabawkę. Oczywiście natychmiast potem jest ona pakowana do buzi, no i tu się przytrafiają przygody: zbyt gwałtowne machnięcie zabawką, pacnięcie w nos i jest zdziwienie oraz płacz. Układani na brzuszku podnoszą głowę i klatkę piersiową – przypominają małe, kołyszące się foki. Próbują też obracać się na boki, ale póki co, nie bardzo im to wychodzi.

Pojawiają się coraz to nowsze dźwięki i panowie piszczą oraz gruchają. Najczęściej ta sztuka udaje im się, gdy są zadowoleni lub cieszą się na widok czegoś. Taką reakcję wyzwala widok maminej piersi, bo jedzenie to jest to, co kochają najbardziej. Jak go nie dostają natychmiast, zaczyna się zniecierpliwienie, ale ta chwilka czekania jest już możliwa. Dalej jedzą tylko moje mleko, karmię ich na żądanie, ale czasami ich potrzeby są tak ogromne, że wydaje mi się, że nie dam rady. Pocieszam się jednak, że to przejściowy kryzys i za jakiś czas minie. Poza tym jak się tak długo i solidnie najedzą wieczorem, to śpią do rana (o ile godzina 4 to już rano...), a to też pewna ulga dla mnie, tyle godzin nieprzerwanego snu...

Z najświeższych umiejętności najbardziej nas ucieszył głośny śmiech maluchów. Jest to coś przepięknego i wzruszającego. Trudno im w tym śmianiu się nie towarzyszyć, bo jest to śmiech bardzo zaraźliwy. W dodatku jak śmieje się jeden, to natychmiast dołącza drugi... A śmieszy ich przede wszystkim Iga, ale też robienie dziwnych min, gadanie do nich czy dmuchanie na goły brzuszek.

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł