Twój koszyk jest pusty

Archiwum

10 gadżetów, które ułatwią mamie życie

Nasze mamy radziły sobie mając do dyspozycji znacznie mniej gadżetów niż my. Moja, na przykład, prała pieluchy przy użyciu pralki Frania, a wirowała je w osobnej wirówce i to już było coś, bo taką wirówkę to ciężko było dostać. Pralkę automatyczną powitała w swojej łazience niczym ósmy cud świata i było to prawdziwe święto. Jej mama cieszyła się razem z nią, ale już babcia kręciła głową i mówiła, że to fanaberie, głupoty i piekielne wynalazki. Dziś moja babcia (ta sama, co się cieszyła z pralki) mówi podobnie o tych wszystkich fajnych rzeczach, które ułatwiają mi życie. Ja wiem, że bez nich też można zajmować się dzieckiem, tak jak pranie można prać w wielkiej balii i na tarze, ale po co to wszystko, skoro można znaleźć tyle świetnych „pomocników mamy”? Zrobiłam więc własną, osobistą listę 10 gadżetów, które ułatwią mamie życie. Kolejność przypadkowa.

1. Automatyczna pralka do prania. Powody właściwie wyjaśniłam wcześniej.

2. Ubrania zapinane na napy – te wszystkie tasiemki, guziczki... napy są dużo wygodniejsze i szybsze w użyciu.

3. Elektryczny laktator i wszystko, co do niego przynależy: pojemniczki i woreczki do zamrażania mleka, pasujące do całości butelki i smoczki – owszem, można odciągnąć mleko używając ręki i miseczki, jednak laktator jest szybszy i łatwiejszy w użyciu, nie wspominając o tym, że o wiele higieniczniejszy.

4. Dobrze zaplanowana torba do wózka. Pozwala błyskawicznie znaleźć każą potrzebną rzecz. Niezastąpiona na spacerach i w czasie wizyt.

5. Mokre chusteczki. Nie do zastąpienia, kiedy trzeba przebrać dziecko na spacerze, przydają się też przy starszych maluchach do wycierania rąk i buziek.

6. Przenośna mata do przewijania. Można ja rozłożyć, gdy trzeba dziecko przebrać, ale przydaje się też wtedy, gdy chcemy posadzić dziecko na chwilę w miejscu, które jest dość brudne.

7. Zawieszka do smoczka – jeśli już musimy z niego korzystać, to ona pozwala na dopilnowanie, żeby smoczek był zawsze tam, gdzie go szukamy, czyli na końcu zawieszki.

8. Łatwy do umycia, wygodny, osłaniający ubranko śliniaczek. Najlepiej z kieszonką.

9. Ekspres do robienia mleka. Idealne rozwiązanie dla mam karmiących dziecko mlekiem modyfikowanym. Urządzenie podgrzeje wodę do idealnej temperatury, może też służyć jako podgrzewacz do słoiczków oraz sterylizator parowy do butelek (niezbędna jest mikrofala). Błyskawicznie i wygodnie.

10. Bidon do picia dla nieco starszego malucha. Kształtuje prawidłowe nawyki, wspomaga rodzica w walce z próchnicą, nic się z niego nie wylewa.


A Wy? Jakie macie ulubione gadżety?

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł