Twój koszyk jest pusty

Archiwum

Kiedy święta się kończą, zawsze zostaje lekki żal, że to już, i że na następne trzeba czekać cały rok. Zostały resztki smakołyków, którymi opycham się bez umiaru, miłe wspomnienia i moc prezentów od "zajączka". Najbardziej mnie cieszą te przeznaczone dla bliźniaków. Okazało się, że wszyscy o nich pomyśleli i każdy podarował coś fajnego dla noworodków.

Kiedyś opowiadałam mojej teściowej o tym, że podobno małe dzieci widzą bardzo słabo i niewyraźnie. Najlepiej postrzegają kolory kontrastowe: czerń i biel, a najciekawsze są rysunki wyraziste, proste, a łatwych do określenia granicach. Te wszystkie subtelne pastele jakimi przywykliśmy otaczać najmłodsze dzieci, zupełnie ich nie stymulują i nie rozwijają. Powiedziałam to jako ciekawostkę, a tu okazało się, że teściowa nie tylko to zapamiętała, ale też odpowiednio „ustawiła” całą rodzinę. W efekcie Bli-Bli otrzymali:

  • Beciki – rożki. Idealne na każdą porę roku. Takim becikiem można dziecko owinąć, ma wtedy uczucie, że jest mu ciasno – jak w brzuchu mamy, a kiedy maluch jest starszy, becik służy za kocyk do przykrycia lub matę do zabawy, gdy zaczyna pełzać. Jeden bliźniak dostał rożek „Bajkowy Las”, a drugi „W ogrodzie”.

  • Do kompletu każdy ma osłonkę do łóżeczka. Osłonki są dwustronne – na pierwsze tygodnie wzorek jest tylko czarno-biały, a gdy dziecko jest starsze, osłonkę można obrócić – wtedy dziecko widzi dodatkowe, czerwone elementy.

  • Zabawki – również White&Black – kociaka grzechotkę i giętką żmijkę.

  • Karty – można je powiesić nad łóżeczkiem, ustawić w miejscu, gdzie dziecko się przewija, ale przede wszystkim pokazywać. Iga już nie może się na to doczekać!

PomocnicyMamy.pl

ul. Dąbrowskiego 30
32-600 Oświęcim
www.pomocnicymamy.pl
sklep@pomocnicymamy.pl
Koszt wysyłki - wpłata na konto, kurier:
Od 0 zł do 400 zł - 16 zł
Koszt wysyłki - wpłata na konto, poczta:
Od 0 zł do 400 zł - 15 zł

Koszt wysyłki - za pobraniem:
Kurier, powyżej 400 zł. - 22 zł
Poczta, powyżej 400 zł. - 21 zł